17.2 °C, 3.6 m/s, 72.5 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSportsCeturto reizi nosargā čempiona titulu
Ceturto reizi nosargā čempiona titulu
14/09/2020

12. septembrī Jelgavā, Lielupē, norisinājās Latvijas čempionāts sprintā airēšanā. Jelgavnieki, nestartējot mūsu līderim Jānim Timboram, kurš pēc atgriešanās no Eiropas U-23 čempionāta Vācijā ir pašizolācijā, spēja noturēt sprinta čempiona titulu vīriešu vieninieku laivu klasē jau ceturto gadu pēc kārtas. Šogad par čempionu kļuva Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas (BJSS) audzēknis Oskars Dervins.

Sportisti sākumā sacentās 500 metru distancē ar atsevišķu startu – ik pa minūtei. Pēc tam 1.–16. vietas ieguvēji sacentās 250 metros pēc dueļa principa – uzvarētājs turpina cīņu, zaudētājs izstājas –, bet sportisti, kuri ieguva 17.–34. vietu, 250 metrus veica ar atsevišķu startu. Pirmajā sešpadsmitniekā izdevās iekļūt četriem jelgavniekiem: Oskars Dervins ieņēma 1. vietu, Romeo Mednis – 4. vietu, Patriks Strazds – 6. vietu, Ņikita Samsonovs – 7. vietu. “Jāsaka, ka Patriks mums bija lielais, patīkamais pārsteigums. Viņam izdevās apsteigt vairākus vecākus un pieredzējušākus sportistus,” norāda Jelgavas BJSS trenere Agita Puriņa.

Oskars čempionātu noslēdza 1. vietā, bet Patrikam, Romeo un Ņikitam dueļu sacensībās izdevās uzvarēt tikai pirmajā kārtā, kas nozīmē, ka viņi čempionātā ierindojās no 4. līdz 8. vietai. No Jelgavas BJSS startēja 11 puišu vieninieki.

Arī meiteņu konkurencē šogad bija lielāks dalībnieču skaits nekā ierasts – 24 vieninieki. Jelgavas BJSS pārstāvēja piecas meitenes, no kurām četras – Kristīne Bumbiere, Monta Anna Rudmieze, Anete Barovska un Ieva Kellija Meiere – iekļuva pirmajā sešpadsmitniekā, kas viņām deva iespēju cīnīties dueļos. Izņemot Kristīni, pārējām meitenēm neizdevās uzvarēt savos dueļos un viņas čempionātu noslēdza no 8. līdz 16. vietai. Kristīne ļoti veiksmīgi un pārliecinoši pieveica savas pretinieces un aizcīnījās līdz A finālam, kurā tika noskaidrota valsts čempione. Tajā viņai pretī stājās Latvijas pieredzējušākā airētāja Elza Gulbe-Zavjalova, un Kristīnei nācās atzīt viņas pārākumu un ieņemt 2. vietu.

Foto: Kristīne Putniņa

Video: Sporta servisa centrs