15.3 °C, 2.6 m/s, 84.7 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSabiedrībaCiklam “Irbes izlase” iznākusi otrā daļa
Ciklam “Irbes izlase” iznākusi otrā daļa
07/03/2021

Jelgavas pilsētas bibliotēkas aizsāktais video stāstu cikls “Irbes izlase”, kas reizi mēnesī iepazīstina ar bibliotēkā atrodamām grāmatām par dažnedažādām tēmām, izlaidis savu otro sēriju. Par cikla simbolu apzināti izvēlēts gada putns laukirbe, kura bieži sastopama arī tuvējā apkārtnē. Cikla mērķis ir daudzināt vietējās dabas vērtības, tās caurvijot grāmatu stāstos.

Arī otrā “Irbes izlase” uzmanību velta mīlestībai, taču šoreiz tā veltīta cilvēka līdzgaitniekiem un ģimenes mīluļiem kaķiem. Marts jau izsenis tiek dēvēts par kaķu mēnesi, kas saistāms ar pavasara atnākšanu, savukārt kaķi ir harizmātiski, noslēpumaini un visnotaļ neatkarīgi dzīvnieki. Tāpēc šomēnes lasītāji aicināti iepazīt grieķu rakstnieces Lenas Divani aizraujošo romānu “Septiņas dzīves un viena liela mīlestība. Kaķa memuāri” un tās galveno varoni – apķērīgu kaķi ar atsaucīgu dvēseli, kurš kādā no savām iepriekšējām dzīvēm bijis bibliotēkas kaķis.

 

Kaķa memuārus un vēl daudzas citas grāmatas par interesantām tēmām no latviešu un ārzemju literatūras var atrast Jelgavas pilsētas bibliotēkā.

 

Par gada putnu šogad Latvijā izvēlēta laukirbe un par gada augu parastā ķimene, jo abas pēdējos gados savvaļā ir stipri apdraudētas. Kā skaidro bibliotēkā, tā kā Jelgava lepojas atrasties Zemgales pašā viducī, ar stāstu ciklu cerēts palīdzēt daudzināt gan gada putnu, gan augu. Ikdienas darbs bibliotēkā nereti ir tikpat nepamanāms kā irbīte, bet rezultāts svarīgs kā ķimenīte uz ķimeņmaizītes, tāpēc bibliotēkas irbīte šogad tekalēs pa Jelgavas pilsētas bibliotēkas plauktiem un piemeklēs grāmatas ikvienam.

 

 

 

Foto: ekrānšāviņš

 

Informācija: Jelgavas pilsētas bibliotēka