-6 °C, 3.1 m/s, 87.9 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiCivilās aizsardzības komisijas sanāksmē apliecina gatavību plūdiem
Civilās aizsardzības komisijas sanāksmē apliecina gatavību plūdiem
09/03/2012

Piektdien, 9. martā, Pašvaldības  operatīvās informācijas centrā notika apvienotās Jelgavas  pilsētas, Jelgavas un Ozolnieku novadu Civilās aizsardzības komisija. Valsts un trīs pašvaldību vadība,   atbildīgie dienesti  apzināja resursus un apstiprināja gatavību iespējamiem plūdiem.

Piektdien, 9. martā, Pašvaldības  operatīvās informācijas centrā (POIC) notika apvienotās Jelgavas  pilsētas, Jelgavas un Ozolnieku novadu Civilās aizsardzības komisija (CA). Valsts un trīs pašvaldību vadība,   atbildīgie dienesti  apzināja resursus un apstiprināja gatavību iespējamiem plūdiem.

CA komisijā, ko vada Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš, iekļautie dienesti un uzņēmumi informēja par pieejamiem resursiem, sadarbību un  gatavību krīzes situācijai, kas saistīta ar iespējamiem plūdiem. 

Jelgavas pilsētas pašvaldības policija turpina veikt to iedzīvotāju apziņošanu, kas dzīvo plūdu riska zonā. Uz šo brīdi no 90 apzinātiem cilvēkiem  gatavību evakuēties plūdu gadījumā izteikuši 11. Ir precizēti arī mobilo tālruņu numuri, lai krīzes situācijā būtu iespējams sazināties.
Lai arī uz šo brīdi ūdens līmenis Lielupē krītas, speciālisti uzskata, ka plūdu risku rada biezā ledus kārta, kas var radīt sastrēgumus.

Jelgavas pilsētas pašvaldība aicina iedzīvotājus laicīgi sagatavoties iespējamiem paliem un sakārtot grāvjus, caurtekas savās privātajās teritorijās. Pilsētas iedzīvotāji par palīdzības nepieciešamību var informēt Pašvaldības operatīvās informācijas centra (POIC) diennakts dispečerdienestu pa tālruni 8787, pašvaldības policiju pa tālruni 63028550, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu pa tālruni 112 vai 01, Valsts policiju pa tālruni 02.

Ir izstrādāts Jelgavas pilsētas plūdu modelis, kas ļauj prognozēt un izvērtēt plūdu riskus. Plūdu modelī ietilpst četras grafiskās kartes ar dažādu applūšanas varbūtību. Kartes var apskatīt Jelgavas pilsētas portālā šeit.

Informācija sagatavota
Jelgavas pilsētas pašvaldības
Sabiedrisko attiecību sektorā