19.2 °C, 1.3 m/s, 91.4 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaDaļa skolēnu saņem jaunās Jelgavas skolēna apliecības
Daļa skolēnu saņem jaunās Jelgavas skolēna apliecības
31/08/2022

Sākoties jaunajam mācību gadam, daļa pilsētas skolēnu savā izglītības iestādē saņems jaunās Jelgavas skolēna apliecības. Skolēna apliecība ir ne tikai identifikācijas līdzeklis, bet ļauj arī saņemt pašvaldības nodrošinātos četrus bezmaksas braucienus dienā pilsētas sabiedriskajā transportā. Jaunās kartes, izsniedzot tās skolēniem, jau būs aktivizētas un jau tajā pašā dienā skolēnam ar to būs iespēja izmantot bezmaksas braucienus pilsētas autobusos. Kartes izgatavošanas maksu un piegādi pilnībā sedz pašvaldība.

Jāuzsver, ka skolēni, kuri vēl nav saņēmuši jauno Jelgavas skolēna apliecību, pilsētas autobusos četrus braucienus dienā varēs izmantot bez maksas, neuzrādot skolēna apliecību.

 

Sākot no mācību gada beigām, jaunajām kartēm varēja pieteikties skolēni, kuriem beidzās līdzšinējās kartes derīguma termiņš vai bija nepieciešams noformēt jaunu karti līdz ar skolas gaitu uzsākšanu vai izglītības iestādes maiņu.

 

Šobrīd pirmās jaunās Jelgavas skolēna apliecības jeb personalizētās “Mastercard City Key™ debit” zīmola maksājumu kartes saņem skolēni, kuri tai pieteicās kopš maija.

 

Jau ziņots – lai pilnveidotu un modernizētu Jelgavas iedzīvotāja kartes un Jelgavas skolēna apliecības funkcionalitāti, jau šogad pilsētā pakāpeniski tiek ieviestas jaunas kartes, kas ļaus vēl efektīvāk nodrošināt dažādu atvieglojumu un pakalpojumu saņemšanu jelgavniekiem. Jaunā “Transact Pro Mastercard City Key™” karte ir pasaulē plaši izmantotā “Mastercard” zīmola atvieglojumu karte, kas vienlaikus ne tikai ļaus saņemt pašvaldības piešķirtos atvieglojumus, bet būs arī maksāšanas līdzeklis, tāpat ar to varēs veikt naudas iemaksu un izmaksu. 

 

Brīdī, kad skolēna apliecību ģimene vēlēsies izmantot arī kā maksāšanas līdzekli, tai būs jāizveido konts un tas jāaktivizē. To var izdarīt “Transact Pro” internetbankā https://www.transactpro.eu. Pēc reģistrācijas pabeigšanas klientam tiks paziņots par veiksmīgu reģistrāciju un klienta profila izveidi. Detalizētu informāciju par kartes reģistrēšanu katrs skolēns saņem aploksnē kopā ar jauno karti. Jautājumu gadījumā skolēni vai viņu vecāki aicināti sazināties ar SIA “Transact Pro” pa tālruni 67222555 vai e-pastu info@trans­actpro.eu.

 

Tiklīdz karte būs reģistrēta kā maksāšanas līdzeklis, izveidots klienta profils un konts, tā karti varēs izmantot gan kā maksāšanas līdzekli, gan arī veikt naudas iemaksu un izmaksu. 

 

Visiem skolēniem pašvaldība sedz pirmreizēju jaunās kartes izgatavošanas maksu, kā arī kartes piegādes izdevumus. Kamēr karte nav aktivizēta kā maksāšanas līdzeklis, tai netiek piemērota arī ikmēneša konta apkalpošanas maksa, kas ir 1 eiro saskaņā ar “Transact Pro” cenrādi.

 

Jāuzsver, ka šobrīd jauna skolēna apliecība ir jāsaņem tikai tiem skolēniem, kuriem līdzšinējai kartei beidzas derīguma termiņš vai tiek uzsāktas skolas gaitas citā izglītības iestādē. Pārējiem skolēniem joprojām darbosies līdzšinējā skolēna apliecība. Ja nepieciešams, jaunajai kartei tāpat kā līdz šim var pieteikties savā izglītības iestādē. Skolēna apliecība tiek izsniegta izglītojamajiem, kuri apgūst vispārējās vai profesionālās izglītības programmu pašvaldības dibinātā izglītības iestādē neatkarīgi no deklarētās dzīvesvietas.Jauno Jelgavas iedzīvotāja karti izglītojamie var saņemt:

 

– Jelgavas Izglītības pārvaldē – pašvaldībā deklarētie izglītojamie, kuri vispārējās vai profesionālās izglītības programmu klātienes formā apgūst citas pašvaldības vai valsts dibinātā, vai privātā izglītības iestādē;

 

– Jelgavas pašvaldības izglītības iestādē, kas īsteno pirmsskolas izglītības programmu, – bērni, kas attiecīgajā izglītības iestādē apgūst pirmsskolas izglītības programmu.

 

Vēlreiz jāuzsver, ka jaunās kartes tiks ieviestas pakāpeniski, nomainot līdzšinējās, kurām beidzas derīguma termiņš. Pārejas process ir noteikts līdz 2023. gada 1. septembrim – tas nozīmē, ka visiem pārējiem iedzīvotājiem līdzšinējās kartes ir derīgas līdz nākamā gada septembrim. Pašvaldība informēs, tiklīdz jaunās Jelgavas iedzīvotāja kartes sāks noformēt citām iedzīvotāju grupām.

 

 

Foto: Jelgava.lv

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību pārvaldē