17 °C, 1.2 m/s, 87.4 %

Izglītība

Sākumlapa JaunumiIzglītībaDaļai skolēnu arī vasaras brīvlaikā pašvaldība nodrošina bezmaksas braucienus pilsētas autobusos
Daļai skolēnu arī vasaras brīvlaikā pašvaldība nodrošina bezmaksas braucienus pilsētas autobusos
26/05/2022

Tiem skolēniem, kuri vasaras brīvlaikā turpina mācības, iesaistās interešu izglītībā vai nodarbinātības programmā, pašvaldība nodrošina iespēju arī vasarā bez maksas izmantot divus braucienus dienā un atsevišķos gadījumos arī četrus braucienus dienā pilsētas sabiedriskajā transportā. Lai saņemtu pašvaldības piešķirto atbalstu, skolēnam jāvēršas savā izglītības iestādē.

Vasaras brīvlaiks 1.–8. klases un 10.–11. klases izglītojamiem ir no 1. jūnija līdz 31. augustam. Šajā periodā skolēni var apmeklēt interešu izglītības nodarbības, iesaistīties vasaras nodarbinātības programmā vai papildināt zināšanas, apmeklējot mācību nodarbības skolā. Lai sniegtu atbalstu Jelgavas ģimenēm, kā arī nodrošinātu skolēniem ērtu un drošu nokļūšanu izglītības iestādē vai darbavietā un atgriešanos mājās, pašvaldības saistošajos noteikumos paredzēts atbalsts diviem braucieniem dienā pilsētas autobusos. Savukārt atsevišķos gadījumos, izglītības iestādes direktoram ir tiesības noteikt, ka skolēnam dienā ir nepieciešami četri bezmaksas braucieni pilsētas autobusos. Šāda nepieciešamība var rasties, ja skolēnam, lai nokļūtu izglītības iestādē vai piedalītos nodarbinātības programmā, vienā virzienā ir jāizmanto divi braucieni pilsētas maršruta autobusos.

 

Atbalstu ar saņemt skolēni, kuru dzīvesvieta deklarēta Jelgavas administratīvajā teritorijā.

 

Jelgavas Izglītības pārvalde informē, ka 2021. gadā jūnijā, jūlijā un augustā sabiedriskā transporta pakalpojumi tika apmaksāti 441 skolēnam.

 

Jāatgādina, ka mācību gada laikā skolēni, kuri savu dzīvesvietu deklarējuši Jelgavā un apgūst vispārējo vai profesionālo izglītību klātienē, tiek nodrošināti četri bezmaksas braucieni dienā pilsētas autobusos.

 

Lai saņemtu atbalstu, skolēns, kurš izglītību apgūst Jelgavas pašvaldības izglītības iestādē, izmanto viedkarti “Jelgavas pilsētas skolēna apliecība”, bet skolēns, kurš izglītību apgūst citas pašvaldības vai valsts dibinātā, vai privātā izglītības iestādē, izmanto viedkarti “Jelgavas pilsētas iedzīvotāja karte”.

 

 

Foto: Jelgava.lv

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību pārvaldē