20.1 °C, 3.8 m/s, 68 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiNodarbinātībaDarba devēji aicināti piedāvāt vakances skolēniem vasaras brīvlaikā
Darba devēji aicināti piedāvāt vakances skolēniem vasaras brīvlaikā
08/04/2021

Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrs (ZRKAC) līdz 23. aprīlim aicina darba devējus pieteikt vakances 9., 10. un 11. klases skolēnu vasaras nodarbinātībai. Pieteikt darba vietas var komersanti, valsts un pašvaldības iestādes un biedrības.

Ja ar pandēmiju saistītā situācija uzlabosies un mazināsies ierobežojumi, arī šovasar Jelgavas pašvaldībā izglītības iestāžu skolēniem no 13 līdz 18 gadiem, kuru dzīvesvieta deklarēta Jelgavas pilsētā un kuri mācās Jelgavas pilsētas vispārizglītojošās skolās, tiks piedāvāta iespēja vasarā strādāt.

 

9., 10. un 11. klases skolēni vasaras brīvlaikā varēs strādāt sešas stundas dienā trīs nedēļas mēnesī. Lai nodrošinātu darbu, kas pietuvināts jauniešu iecerēm par nākotnes karjeru un profesiju, ZRKAC pilsētas uzņēmumus, iestādes aicina pieteikt vakances, lai jaunieši varētu iepazīt izvēlētās nākotnes profesijas darba vidi un gūt darba pieredzi.

 

Darba devējiem pašvaldība nodrošinās finansējumu darba samaksai izglītojamajam pilnā apmērā (ieskaitot darba devēja valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas) un kompensācijas izmaksai par neizmantoto ikgadējo atvaļinājumu. Tāpat pašvaldība izglītojamos apdrošinās pret nelaimes gadījumiem darba vietā nodarbinātības laikā, taču finansējumā netiek iekļauti ar nodarbinātību saistītie transporta izdevumi.

 

Darba vietu piedāvājumu nodarbinātībai vasaras brīvlaikā var iesniegt elektroniski, parakstot to ar drošu elektronisko parakstu un nosūtot pa e-pastu uznemejdarbiba@zrkac.jelgava.lv vai birojs@zrkac.jelgava.lv, nosūtīt pa pastu Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centram, Svētes iela 33, Jelgava, LV-3001, uz aploksnes norādot “Izglītojamo nodarbinātībai vasaras brīvlaikā”, vai iesniegt klātienē ZRKAC Svētes ielā 33, Jelgavā (Klientu apkalpošanas birojā, 1. stāvā).

 

Vakances skolēnu vasaras nodarbinātībai 9.–11. klašu skolēniem tiks apkopotas un piedāvāto darba vietu saraksts publicēts ZRKAC mājaslapā www.zrkac.lv un www.jelgava.lb 5. maijā. Tur būs pieejama arī informācija par to, kā skolēni var pieteikties konkrētajām vakancēm un kādi dokumenti jāiesniedz. Pieteikšanās noritēs no 5. līdz 20. maijam, bet skolēnu pieteikumu izvērtēšana, līdz 4. jūnijam.

 

Jāatgādina, ka jaunāko klašu skolēniem (6., 7. un 8. klase) vasaras nodarbinātība tiks organizēta tāpat kā iepriekšējos gados un to arī turpmāk koordinēs Jelgavas Izglītības pārvalde. 13 un 14 gadus veci skolēni varēs strādāt četras stundas dienā divas nedēļas mēnesī, un viņiem darbs vasaras periodā tiks nodrošināts pašvaldības izglītības iestādēs – skolās, bērnudārzos, jaunrades namā “Junda”. Šo klašu skolēni darbam vasarā maijā varēs pieteikties savā skolā.

 

Savukārt vasaras nodarbinātības kārtība šogad mainīsies 9., 10. un 11. klases skolēniem, un to turpmāk koordinēs ZRKAC. Piesakoties vakancēm, jaunietim būs jāiesniedz pieteikums, CV un motivācijas vēstule, kurā prioritārā secībā jānorāda darba vietas un motivācija tajās strādāt, kā arī saistība ar turpmāko karjeru un profesionālo izaugsmi.

 

Noteikumi “Kārtība, kādā organizējama Jelgavas pilsētas pašvaldības izglītības iestāžu izglītojamo nodarbinātība vasaras brīvlaikā”

 

 

Foto: Jelgavas pilsētas arhīvs

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē