15.1 °C, 1.2 m/s, 93.9 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiDarba devēji var pieteikt darbavietas skolēniem
Darba devēji var pieteikt darbavietas skolēniem
15/05/2014

Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) informē, ka darba devēji (pašvaldības, biedrības, nodibinājumi un komersanti) aicināti pieteikt darbavietas skolēniem vasaras brīvlaikā, lai saņemtu līdzfinansējumu skolēnu nodarbināšanai.

Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) informē, ka darba devēji (pašvaldības, biedrības, nodibinājumi un komersanti) aicināti pieteikt darbavietas skolēniem vasaras brīvlaikā, lai saņemtu līdzfinansējumu skolēnu nodarbināšanai.
 
Saņemot darba devēju pieteikumus, NVA skolu jauniešiem vecumā no 15 līdz 20 gadiem, kuri mācās vispārējās, speciālās vai profesionālās izglītības iestādēs, varēs piedāvāt strādāt no 2.jūnija līdz 29.augustam, viena skolēna dalības ilgums ir 1 mēnesis.

Darba devējiem pieteikums par darba vietu skolēniem vasaras brīvlaikā jāiesniedz NVA filiālē, Skolotāju ielā 3. Lai pieteiktos, jāaizpilda NVA mājas lapā ievietotā pieteikuma veidlapa.
 
NVA līdzfinansējuma nosacījumi:

  • viena skolēna nodarbināšanas ilgums 1 mēnesis;
  • par viena skolēna nodarbināšanu darba devējs saņem 160 eiro skolēna darba algai (50 % apmērā no valstī noteiktās minimālās mēneša darba algas) un 32 eiro skolēna darba vadītāja darba algai pirms nodokļu nomaksas.
Darba devēja pienākumi:
  • nomaksāt par skolēna nodarināšanu visus nepieciešamos nodokļus un atlikušos 50 % no valstī noteiktās minimālās mēneša darba algas;
  • nodrošināt kvalificētu darba vadītāju.
Būtiskākie nosacījumi darba devējiem:
  • darba devējam nav nodokļu, tajā skaitā valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu, parādu vai ir nodokļu parādi, tajā skaitā valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu parādi, kas kopsummā nepārsniedz 150 eiro;
  • nav pasludināta maksātnespēja vai uzsākts likvidācijas process.
 
Lai pieņemtu darbā skolēnu, saņemot NVA dotāciju, aicinām sazināties ar NVA Jelgavas filiāli, Skolotāju ielā 3, 1.kabinetā, darba dienās no pulksten 9 līdz 17, un iesniegt  www.nva.gov.lv sadaļā „Darba devējiem” publicēto  pieteikumu „Nodarbinātības pasākumi vasaras brīvlaikā personām, kuras iegūst izglītību vispārējās, speciālās vai profesionālās izglītības iestādēs”.
 
Konsultācijas un palīdzība pieteikuma aizpildīšanā – katru dienu norādītajā adresē vai pa tālruņiem 63048836 vai 26469347.

 
Informācija sagatavota
NVA Jelgavas filiālē