13.5 °C, 3.9 m/s, 81.3 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaDarbu Jelgavā sācis jauns Covid-19 analīžu pieņemšanas punkts
Darbu Jelgavā sācis jauns Covid-19 analīžu pieņemšanas punkts
26/01/2021

No 25. janvāra Kronvalda ielā 24 pie Zemgales Olimpiskā centra (ZOC) darbu uzsācis “MFD veselības grupa” Covid-19 mobilo analīžu paraugu nodošanas punkts. Šis ir jau trešais testēšanas punkts Jelgavā, kurā iedzīvotāji var nodot analīzes Covid-19 infekcijas noteikšanai.

Kā stāsta “MFD veselības grupa” izpilddirektore Kristīne Ozoliņa-Kaļetova, punkts strādās katru dienu no pulksten 8 līdz 20 ar tehniskām 30 minūšu pauzēm dezinfekcijas veikšanai pulksten 10.30 un 16.30, un pusdienu pārtraukumu no pulksten 13.30 līdz pulksten 14.30. Paraugu paņemšana pacientiem tiek veikta gan kā valsts apmaksāts pakalpojums, gan maksas pakalpojums. “Statistika rāda, ka saslimstība ar Covid-19 Jelgavas pilsētā ir stabila un intensīva, līdz ar to, lai iedzīvotāji varētu operatīvi nodot analīzes, esam atvēruši jaunu mobilo analīžu paraugu nodošanas punktu, kurš ir mūsu 11. mobilais punkts Latvijā,” skaidro K.Ozoliņa-Kaļetova, turpinot: “Šī punkta kapacitāte ir vidēji 120 pacienti dienā, un pirmajā diennaktī tajā veikts maksimālais testu skaits. Šobrīd varam nodrošināt testēšanu tādā apmērā, lai, personai pierakstoties uz testu, to varētu veikt tajā pašā vai nākamajā dienā.” “MFD Veselības grupa” piedāvā veikt arī Covid-19 infekcijas noteikšanu kolektīvam uzņēmumā, iepriekš saskaņojot ērtāko laiku un vietu.

Pacienti pierakstu analīžu nodošanai “MFD veselības grupa” punktā pie ZOC var veikt, zvanot pa tālruni 66164606, rakstot uz e-pastu: covid19@mfd.lv, elektroniski mājaslapā www.mfd.lv/lv/covid-19, vai zvanot pa vienoto Covid-19 analīžu pieteikšanās tālruni 8303.

 

Arī SIA “Centrālā laboratorija” Covid-19 analīžu pieņemšanas punkts Jelgavas pilsētas slimnīcas teritorijā Brīvības bulvārī 6 turpina kāpināt testu veikšanas kapacitāti, testēšanas algoritmu pielāgojot mainīgajai situācijai. Kā informē SIA “Centrālā laboratorija” valdes loceklis Edvīns Kazušs, šobrīd punktā tiek veikti vidēji 150 testi dienā: “Pieaugot pieprasījumam, esam kāpinājuši veikto testu kapacitāti un strādājam visu nedēļu. Šobrīd gaidīšanas laiks testa veikšanai Jelgavā ir aptuveni divas dienas, taču rūpīgi sekojam līdzi esošajai situācijai un pie vajadzības varam celt kapacitāti.” Lai arī tādu personu, kas neierodas uz pieteikto testu Jelgavā ir retums, E.Kazušs aicina gadījumos, kad persona uz testu nevar ierasties, paziņot par to iepriekš, lai noteikto laiku varētu rezervēt citam testa veicējam. Tāpat SIA “Centrālā laboratorija” speciālisti aizvien veic testus arī izbraukumos pie pacientiem, tostarp nodrošinot testus uzņēmumu un iestāžu kolektīviem.

 

SIA “Centrālā laboratorija” Covid-19 analīžu pieņemšanas punkts Jelgavā strādā katru dienu no pulksten 8 līdz 20. Tāpat kā līdz šim, analīzēm obligāti iepriekš jāpiesakās pa tālruni 8303, nosaucot vēlamo analīžu nodošanas laiku un izmeklēšanas iemeslu. Tāpat testam SIA “Centrālā laboratorija” punktā var pieteikties elektroniski, reģistrējoties un aizpildot pieteikuma formu, kas pieejama ŠEIT.

 

Jelgavā Covid-19 analīzes pieņem arī “E.Gulbja laboratorija” filiāle Mātera ielā 29. Testi tiek veikti darbdienās no pulksten 13 līdz 15 pēc iepriekšēja pieraksta. Kā informē filiālē, laboratorijā darbojas divi testēšanas kabineti, un katra pacienta testēšana aizņem vidēji piecas minūtes, attiecīgi stundas laikā katrā kabinetā veicot 12 Covid-19 testus. Pacienti testa veikšanai lūgti pieteikties laicīgi, jo pieraksts visbiežāk iespējams nākamajā dienā pēc pieteikšanās. Analīžu nodošanai “E.Gulbja laboratorijā” var pieteikties, zvanot pa pacientu tālruni 67801112 vai aizpildot elektronisko pieteikšanās formu, kas pieejama ŠEIT.

 

 

Foto: Jelgavas pilsēta

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē