7.3 °C, 4.3 m/s, 48 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaDarbu Jelgavā turpina apvienotā Dienvidrietumu reģionālā vides pārvalde
Darbu Jelgavā turpina apvienotā Dienvidrietumu reģionālā vides pārvalde
03/01/2024

Valsts vides dienestā (VVD) restrukturizācijas rezultātā izveidota un darbu arī Jelgavā turpina Dienvidrietumu reģionālā vides pārvalde. Vadītāja amatu apvienotajā struktūrā ieņem līdzšinējais Zemgales reģionālas vides pārvaldes direktors Hardijs Verbelis.

VVD struktūrā ar vienotu vadības komandu darbu sākušas līdzšinējā Kurzemes un Zemgales reģionālā vides pārvalde. “Zemgales un Kurzemes reģionālo vides pārvalžu apvienošana paredz to, ka efektīvāk tiks izmantoti VVD pieejamie cilvēkresursi un stiprināta pārvalžu kontroles funkcija. Arī līdz šim VVD īstenojis vienotu pieeju vides aizsardzības prasību ievērošanas kontrolē, tomēr, apvienojot vides pārvaldes, šo funkciju uzraudzība būs pārskatāmāka. Tāpat plānots ieviest inspekciju specializāciju, kas nozīmē, ka inspektori tiks sadalīti un praksē pielietos padziļinātas zināšanas kādā konkrētā jomā, piemēram, kontrolēs tikai atkritumu, lauksaimniecības vai notekūdeņu attīrīšanas iekārtas operatorus,” par apvienoto VVD struktūrvienību stāsta tās direktors Hardijs Verbelis.

Jaunizveidotā Dienvidrietumu reģionālā vides pārvalde sastāv no Kurzemes Piesārņojuma kontroles daļas, Zemgales Piesārņojuma kontroles daļas, Dabas resursu kontroles daļas un Zvejas kontroles daļas. Apvienotās vides pārvaldes pārraudzībā, līdzīgi kā iepriekš, īstenojot Lauksaimniecības operatoru kontroles programmu 2021. – 2027.gadam, ir vairākas kompetences – lauksaimniecības jomas uzraudzība, kā arī VVD krimināllietās būtiska kaitējuma novērtēšanas kompetenču centrs.

Hardijs Verbelis darba gaitas VVD uzsācis 2002. gadā. Darba pieredze vairāk kā 20 gadu garumā bijusi cieši saistīta ar vides aizsardzību, vadot Zemgales reģionālo vides pārvaldi un kompetenču centru lauksaimniecības jomā. Hardijs Verbelis Latvijas Lauksaimniecības Universitātē ieguvis maģistra grādu Lauksaimniecības mehanizācijā.

Dienvidrietumu reģionālās vides pārvaldes pārraudzībā ir sekojošas teritorijas: Jelgavas valstspilsēta, Bauskas novads, Dobeles novads un Jelgavas novads, Aizkraukles novada Daudzeses pagasts, Jaunjelgavas pagasts, Jaunjelgavas pilsēta, Seces pagasts, Sērenes pagasts, Staburaga pagasts, Sunākstes pagasts, Mazzalves pagasts, Neretas pagasts, Pilskalnes pagasts un Zalves pagasts, kā arī Liepājas valstspilsēta, Ventspils valstspilsēta, Dienvidkurzemes novads, Kuldīgas novads, Saldus novads, Talsu novads, Tukuma novads un Ventspils novads.

VVD vērš uzmanību, ka Kurzemes reģionālās vides pārvaldes un Zemgales reģionālās vides pārvaldes e-adreses no šī gada 2. janvāra vairs nav aktīvas. VVD aicina klientus visus sūtījumus adresēt apvienotajai Dienvidrietumu reģionālajai vides pārvaldei (e-adrese DIENVIDRIETUMI_VVD@90000017078).

Sazināties ar apvienoto pārvaldi iespējams arī rakstot uz e-pastu: dienvidrietumi@vvd.gov.lv vai zvanot pa tālruni: 67084200. Jelgavā pārvaldes birojs, tāpat kā līdz šim, atrodas Kazarmes ielā 17A.

Jāatgādina, ka Valsts vides dienests ir Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra pakļautībā esoša tiešās pārvaldes iestāde, kas uzrauga normatīvo aktu ievērošanu vides aizsardzības jomā, radiācijas drošības un kodoldrošības jomā, kā arī dabas resursu izmantošanas jomā.