20.4 °C, 3.4 m/s, 89.2 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiDarbu sāk vēlēšanu iecirkņi
Darbu sāk vēlēšanu iecirkņi
29/09/2014

Sestdien, 4. oktobrī, visā Latvijā notiks 12. Saeimas vēlēšanas. No pirmdienas, 29. septembra, dažas stundas dienā darbu sāk vēlēšanu iecirkņi. 1., 2. un 3. oktobrī būs iespēja nodot savu balsi glabāšanā jeb nobalsot iepriekš. Mūsu pilsētā tas būs iespējams Jelgavas kultūras namā iekārtotajā vēlēšanu iecirknī.

Sestdien, 4. oktobrī, visā Latvijā notiks 12. Saeimas vēlēšanas. No pirmdienas, 29. septembra, dažas stundas dienā darbu sāk vēlēšanu iecirkņi. 1., 2. un 3. oktobrī būs iespēja nodot savu balsi glabāšanā jeb nobalsot iepriekš. Mūsu pilsētā tas būs iespējams Jelgavas kultūras namā iekārtotajā vēlēšanu iecirknī.

Saeimas vēlēšanās nobalsot varēs jebkurā vēlēšanu iecirknī Latvijā, taču jāņem vērā, ka katrā no kopumā pieciem vēlēšanu apgabaliem – Zemgale, Latgale, Vidzeme, Latgale un Rīga – deputātu kandidātu saraksti atšķiras. Vēlēšanu iecirkņos Jelgavā būs iespējams nobalsot par politisko partiju Zemgales vēlēšanu apgabala kandidātiem.

Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) atgādina, ka Saeimas vēlēšanās drīkst piedalīties ar derīgu Latvijas Republikas pilsoņa pasi vai arī ar personas apliecību (eID), kas pirms balsošanas būs jāuzrāda kopā ar personalizētu vēlēšanu apliecību – to līdz 3. oktobrim bez maksas var saņemt tajā Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes teritoriālajā nodaļā, kur tika izsniegta vēlētāja personas apliecība. Šādu kārtību paredz grozījumi Saeimas vēlēšanu likumā, kas pieņemti, ņemot vērā apstākli, ka šobrīd valstī ir aptuveni 24 000 pilsoņu, kuru vienīgais personu apliecinošais dokuments ir personas apliecība jeb eID karte. Līdz ar to vēlētāji, kuru rīcībā ir tikai personas apliecība, aicināti laikus noformēt Latvijas pilsoņa pasi vai līdz 3. oktobrim izņemt vēlētāja apliecību.

4. oktobrī visi vēlēšanu iecirkņi balsotājiem būs atvērti no pulksten 7 līdz 20, taču no 29. septembra vēlēšanu iecirkņos dažas stundas dienā varēs iepazīties ar kandidātu sarakstiem, ziņām par kandidātiem un priekšvēlēšanu programmām. Savukārt trīs dienas pirms vēlēšanām, 1., 2. un 3. oktobrī, būs iespēja nodot savu balsi glabāšanā jeb nobalsot iepriekš. CVK informē, ka visā Latvijā kopumā būs 61 iecirknis, kurā varēs atstāt savu balsi glabāšanā – 39 pilsētās un novados, kuros ir vismaz 7500 balsstiesīgo (pilns saraksts pieejams mājas lapā www.cvk.lv). Jelgavā tas būs iespējams 190. iecirknī, kas iekārtots Jelgavas kultūras namā Kr.Barona ielā 6.

Jāpiebilst, ka arī pirms Saeimas vēlēšanām personas, kuras veselības stāvokļa dēļ nevar ierasties vēlēšanu iecirknī, viņu aprūpētāji un slimojošu personu aprūpētāji, varēs pieteikt balsošanu savā atrašanās vietā – to var izdarīt no 29. septembra līdz 4. oktobrim, tuvākajā vēlēšanu iecirknī nogādājot iesniegumu.

Vēlēšanu iecirkņu darba laiks:
29. septembrī – no pulksten 17 līdz 20;
30. septembrī – no pulksten 8 līdz 11;
1. oktobrī – no pulksten 17 līdz 20 (vēlēšanu iecirknī Jelgavas kultūras namā var nobalsot iepriekš);
2. oktobrī – no pulksten 9 līdz 12 (vēlēšanu iecirknī Jelgavas kultūras namā var nobalsot iepriekš);
3. oktobrī – no pulksten 10 līdz 16 (vēlēšanu iecirknī Jelgavas kultūras namā var nobalsot iepriekš);
4. oktobrī (vēlēšanu dienā) – no pulksten 7 līdz 20.

 
Informācija sagatavota
Jelgavas pilsētas pašvaldības
Sabiedrisko attiecību pārvaldē