20.9 °C, 2.1 m/s, 90.7 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiDarbu sākusi Latvijas digitālo resursu krātuve “eMuzejs”
Darbu sākusi Latvijas digitālo resursu krātuve “eMuzejs”
14/03/2021

Interesentiem pieejama jauna digitālo resursu vietne eMuzejs.lnvm.lv, kurā, apkopojot daļu savu resursu, Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā (LNVM) radīta digitālo materiālu krātuve par vēsturi no vissenākajiem laikiem līdz pat mūsdienām.

Kā informē LNVM, Vietnē “eMuzejs” pieejamas virtuālās izstādes, tematiskās galerijas, izstādēm gatavotie interaktīvie resursi, muzeja izdevumi, video un audio ieraksti, izglītojošie materiāli skolām, ģimenēm un citi materiāli, no kuriem daudzus var pārlapot, lejuplādēt, dalīties ar tiem sociālajos medijos.

 

Resursus var meklēt un atlasīt pēc vēstures periodiem laika līnijā, kā arī izzināt pa tēmām, izmantojot atslēgvārdus jeb birkas. Gatavojot jauno resursu, īpaši domāts par muzeja tradicionālajiem sadarbības partneriem – skolām. Lai atvieglotu skolotāju un skolēnu darbu, resursi grupēti arī pa klašu grupām, mācību priekšmetiem un to apguves standartā paredzētajām tēmām.

 

Patlaban “eMuzejā” pieejami 12 interaktīvie resursi, 45 galerijas, 30 virtuālās izstādes, 16 audiostāsti, sešas intervijas un sarunas, 16 videostāsti, 17 izdevumi, 100 LNVM ziņneša numuri un 39 resursi ģimenēm. Vietnē atrodamas arī vizuālas un rakstītas vēstures liecības par Jelgavu. Jāatgādina, ka arī Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejs piedāvā dažādus e-resursus, kas atrodami mājaslapā www.jvmm.lv.

 

 

Foto: Jelgavas vēsturiskais tirgus laukums; LNVM arhīvs

 

Informācija: Latvijas Nacionālais vēstures muzejs