20.9 °C, 1.2 m/s, 92.9 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSabiedrībaDarbu turpina psihoemocionālā atbalsta tālrunis
Darbu turpina psihoemocionālā atbalsta tālrunis
28/12/2020

Ārkārtējās situācijas laikā Jelgavas iedzīvotājiem pieejams bezmaksas psihoemocionālā atbalsta tālrunis 29383535, pa kuru var saņemt psihologa atbalstu ārpus darba laika – katru dienu, izņemot svētdienas, no pulksten 17 līdz 22. Atbalsta tālrunis darbojas arī svētku dienās.

Jelgavas Sociālo lietu pārvaldē norāda, ka aizvadītajās svētku brīvdienās uz psihoemocionālo atbalsta tālruni zvanīts katru dienu, izņemot svētdienu, un tas darbojas no 23. novembra.  

 

Vairums zvanu saistīti ar papildu stresa faktoriem, kas cilvēkos uzjundī Covid-19 pandēmijas dēļ. Atsevišķos gadījumos nedrošības sajūtu cilvēkiem rada jaunie apstākļi, kad nākas strādāt attālināti.

 

Vairāki zvanītāji nobažījušies par psihoemocionālo pārslodzi un spriedzi darbā – kolēģu slimošanas laikā darbā nākas uzņemties papildu slodzi, ko sarunā ar psihologu īpaši uzsvēris kāds medicīnas darbinieks. Darbā pārslogotie zvanītāji nobažījušies, ka viņiem zudusi darba kvalitāte, ir grūtības koncentrēties, ir biežas galvassāpes. Šādos gadījumos ar klientiem pārrunātas iespējas, kā mazināt ikdienas stresu, par relaksācijas un spēku atjaunojošām iespējām. Konsultācijas sniegtas arī cilvēkiem, kuri kontaktējušies ar Covid-19 pacientu un atrodas karantīnā. Viens no viņiem bailēs, ka varētu saslimt, piedzīvo izteiktu stresu, kā dēļ radušies arī miega traucējumi. Zvanītājiem sniegts atbalsts un konsultācija, kā mazināt stresu, uzlabot miega kvalitāti, pārvarēt trauksmi.

 

Savukārt kāds cits zvanītājs sarunā ar psihologu atzina, ka ciešs no depresijas. Cilvēks secinājis, ka viņam zudusi interese par lietām, kuras agrāk interesējušas, viņš jūtas vientuļš, nomākts. Psihologs izskaidrojis dažādās terapijas metodes depresijas ārstēšanai un informēja, kur tālāk vērsties pēc palīdzības.

 

Kādam citam jelgavniekam bija nepieciešama psiholoģiska palīdzība pēc redzētas autoavārijas, kā rezultātā viņa acu priekšā gājis bojā cilvēks.

 

Jāpiebilst, ka pavasarī, kad valstī pirmo reizi bija izsludināta ārkārtējā situācija saistībā ar Covid-19 pandēmiju, iespēju sazināties ar psihologu pa tālruni psihoemocionālā atbalsta saņemšanai izmantoja 34 iedzīvotāji.

 

Pārējās dienās pēc pulksten 22, kā arī svētdienās iedzīvotāji pēc psihoemocionālās palīdzības aicināti vērsties, zvanot pa citiem atbalsta tālruņiem: krīžu un konsultāciju centra “Skalbes” diennakts krīzes tālruņi emocionālajam un psiholoģiskajam atbalstam – 67222922 (LMT), 27722292 (“Bite”); Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas Bērnu un pusaudžu uzticības tālrunis – 116111.

 

 

Foto: pixabay.com

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē