19 °C, 2.3 m/s, 75.5 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaDatorkursu vecākajai dalībniecei – 92 gadi
Datorkursu vecākajai dalībniecei – 92 gadi
29/11/2023

Jelgavas Pilsētas bibliotēkā sākušies bezmaksas datorkursi iedzīvotājiem bez priekšzināšanām un iemaņām datora lietošanā. Interese ir liela – divām grupām mācības jau notiek, bet trešajai nodarbības sāksies decembrī. Šajā grupā vēl ir dažas brīvas vietas, un tām var pieteikties. 

Bibliotēkā norāda, ka līdz šim pieteicies 31 dalībnieks. Lielākā daļa ir seniori, bet nāk arī strādājošie. Pārsvarā piedāvājumam atsaukušās sievietes – kursantu vidū ir tikai divi kungi. Savukārt vecākajai datorkursu dalībniecei ir 92 gadi. Kopumā nokomplektētas trīs grupas, no kurām divas jau šobrīd mācās, bet trešā mācības uzsāks decembrī, un tajā vēl ir dažas brīvas vietas. Pieteikties nodarbībām iespējams, aizpildot pieteikuma anketu elektroniski ŠEIT, vai Jelgavas Pilsētas bibliotēkā 1. stāvā Akadēmijas ielā 26.

Organizatori aptaujā noskaidrojuši, ka visiem dalībniekiem mājās ir dators vai planšetdators, taču kādam tas vairākus gadus stāvējis dīkā, un tagad cilvēks vēlas atjaunot zināšanas, kāds pieteicies, lai papildinātu esošās zināšanas. Kaut arī dalībnieku prasmju un kompetenču līmenis ir atšķirīgs, ar datoru ir darbojušies visi. Dalībnieku vidū jūtami pieaugusi interese par e-paraksta lietošanu, un tas lielā mērā saistīts ar paziņojumu, ka e-vidē sniegtajos valsts pakalpojumos internetbanku identifikācijas vietā no 2024. gada tiek plānots pāriet uz krietni nepopulārāko e-parakstu.

Jāpiebilst, ka datorkursu dalībnieki desmit nodarbību ciklā apgūst pirmos soļus darbā ar datoru, teksta rakstīšanā, informācijas meklēšanā tīmeklī, varēs iemācīties izveidot savu e-pastu, lietot e-pakalpojumu portālus, sociālos tīklus, uzzināt par ģeneratīvā mākslīgā intelekta rīku “ChatGPT”, par drošību tīmeklī, apgūt attēlu apstrādes pamatus, prezentācijas veidošanu u.c. Atsevišķa nodarbība tiks veltīta darbam ar planšetdatoru.

Mācības notiek Jelgavas Pilsētas bibliotēkas mācību klasē divas līdz trīs reizes nedēļā rīta un pēcpusdienas grupās. Vienas nodarbības ilgums – 2,5 stundas.

Pat ja mājās nav datora vai planšetdatora, tas noteikti nav šķērslis piedalīties mācībās, jo strādāt pie datora un nostiprināt apgūtās iemaņas bez maksas iespējams visās pilsētas publiskajās bibliotēkās – Jelgavas Pilsētas bibliotēkā (Akadēmijas ielā 26), Pārlielupes bibliotēkā (Loka maģistrālē 17), Miezītes bibliotēkā (Dobeles šosejā 100), savukārt bērnu un jauniešu bibliotēkā “Zinītis” (Zemgales prospektā 7) izmantot datoru atļauts lietotājiem vecumā līdz 25 gadiem un bērnu un jauniešu pavadošajām personām.