17.4 °C, 1.8 m/s, 90.9 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaDecentralizēto kanalizācijas sistēmu reģistrēšana
Decentralizēto kanalizācijas sistēmu reģistrēšana
10/10/2019

25. septembrī stājās spēkā Jelgavas pilsētas pašvaldības saistošie noteikumi  “Par decentralizēto kanalizācijas pakalpojumu sniegšanas un uzskaites kārtību Jelgavas pilsētas pašvaldībā”.

Kā paredz saistošie noteikumi “Par decentralizēto kanalizācijas pakalpojumu sniegšanas un uzskaites kārtību Jelgavas pilsētas pašvaldībā”, pilsētas iedzīvotājiem nepieciešams reģistrēt jebkuru privāto kanalizācijas sistēmu, kas nav pieslēgta centrālajai pilsētas kanalizācijai. Pie attiecīgajām privātajām kanalizācijas sistēmām pieder: krājtvertnes, septiķi, bioloģiskās kanalizācijas sistēmas, kā arī sausās tualetes.

 

Līdz šī gada beigām katram decentralizētās kanalizācijas sistēmas īpašniekam Jelgavā nepieciešams reģistrēt piederošo kanalizācijas sistēmu, aizpildot veidlapu “Pieteikums decentralizētās kanalizācijas sistēmas reģistrēšanai”. To var izdarīt klātienē Jelgavas domes Klientu apkalpošanas centrā un arī elektroniski – veidlapa ir pieejama pilsētas mājaslapā (veidlapa 2-14). Pēc reģistrēšanas, pašvaldībai būs nepieciešams sekot līdz tam, lai katra reģistrētā kanalizācijas sistēma tiktu uzturēta.

 

Jāatzīmē, ka ir viena veida decentralizētās kanalizācijas sistēma, kuru nav nepieciešams reģistrēt pašvaldības reģistrā, – rūpnieciski izgatavotas notekūdeņu attīrīšanas iekārtas. Tās attīrītos notekūdeņus novada vidē un to kopējā jauda ir lielāka par pieciem kubikmetriem diennaktī.

 

Būtiski, ka no 2020.gada asenizācijas pakalpojumus kādā konkrētā teritorijā būs atļauts veikt tiem komersantiem, kas reģistrēti attiecīgajā pašvaldībā, – ja komersants vēlas veikt asenizācijas pakalpojumus Jelgavā, ir jāreģistrējas Jelgavas pašvaldībā, aizpildot pieteikuma veidlapu. Reģistrēties var komersanti, kuriem nav nodokļu parādu un valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu parāds nepārsniedz 150 eiro, kā arī komersantam ir jābūt licencei vai sertifikātam.

 

Reģistrēto asenizācijas pakalpojumu sniedzēju saraksts būs pieejams Jelgavas domes Klientu apkalpošanas centrā un mājaslapā www.jelgava.lv.

 

Par saistošo noteikumu neievērošanu paredzēts sods, sākot no brīdinājuma izteikšanas līdz naudas sodam. Fiziskām personām līdz 350 eiro, savukārt juridiskām personām līdz 1400 eiro naudas sods.

 

 

Foto: Jelgavas pilsēta

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē