17.5 °C, 2.6 m/s, 63.5 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiDedzināt lapas, zarus un atkritumus pilsētā ir aizliegts!
Dedzināt lapas, zarus un atkritumus pilsētā ir aizliegts!
08/10/2019

Līdz ar rudens iestāšanos, iedzīvotājiem aktualizējas jautājums par nobirušo lapu nodošanu. Nelielos daudzumos – līdz 0,5 kubikmetriem jeb pieciem maisiem, Jelgavas iedzīvotāji bez maksas var nodot kādā no trim pilsētas dalīto atkritumu šķirošanas laukumiem- Ganību ielā 84, Paula Lejiņa ielā 6 un Salnas ielā 20. Lapas dedzināt pilsētā ir aizliegts!

Lapas nav atkļauts izmest to savākšanai vai apglabāšanai neparedzētā vietā, tostarp nomest pie konteineriem, uz ielas, skvēros, parkos, mežos un citur, ierakt zemē, kā arī ievietot citiem atkritumu radītājiem paredzētos konteineros, tajā skaitā publiskās vietās esošajos konteineros vai dalīto atkritumu konteineros. Par pašvaldības saistošo noteikumu neievērošanu vai pārkāpšanu var piemērot brīdinājumu vai naudas sodu – fiziskām personām līdz 350 eiro, bet juridiskām personām līdz 1400 eiro. Jāpiebilst, ka privātmāju iedzīvotāji ir atbildīgi ne tikai par savu, bet arī īpašumam piegulošo teritoriju.

 

Dalīto atkritumu šķirošanas laukumi pieejami Ganību ielā 84, Paula Lejiņa ielā 6 un Salnas ielā 20. Ja iedzīvotājiem nepieciešams nodot lielāku apjomu, jāizmanto kāds no SIA “Jelgavas komunālie pakalpojumi” maksas pakalpojumiem: jāpiesaka lielmaiss vai konteiners vai lapas pašam jāved uz atkritumu poligonu “Brakšķi”. (Konteinera izvešanu ar šķirotiem – bioloģiski noārdāmiem atkritumiem Jelgavas pilsētas teritorijā – 57.05 eiro (ar PVN), piesakot lielmaisu – viena maisa izvešanas izmaksas – 77.86 eiro (ar PVN), vai arī pašiem vedot uz šķirošanas staciju “Brakšķi”, kur pakalpojuma cena ir 23.23 eiro (ar PVN) tonnā.)

 

Jāuzsver, ka lielmaisā un konteinerā drīkst ievietot lapas, puķu lakstus, mazus koku zarus un citus līdzīgus dārza atkritumus. Plašāka informācija par pakalpojumiem un to izmaksas pieejamas mājaslapā www.komunalie.lv, kā arī pa tālruni 63048965, 63026010 vai e-pastu info@komunalie.lv.

 

Aicinām Jelgavas pilsētas iedzīvotājus būt apzinīgiem un atgādinām, ka atkritumu dedzināšana ir videi kaitīga un bīstama.

 

 

Foto: Jelgavas pilsēta

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē