31 °C, 3.2 m/s, 36.3 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiDejotāji no Jelgavas piedalās Starptautiskajā bērnu kultūras un mākslas festivālā Ķīnā
Dejotāji no Jelgavas piedalās Starptautiskajā bērnu kultūras un mākslas festivālā Ķīnā
09/08/2006

Festivālā, kas noritēja no 28. jūlija līdz 2. augustam, piedalījās bērni vecumā no 15 līdz 18 gadiem no tādām valstīm kā Argentīna, Austrālija, Brazīlija, Bulgārija, Kanāda, Dānija, Igaunija, Vācija, Indija, Indonēzija, Izraēla, Itālija, Japāna, Kenija, Malaizija, Malta, Mongolija, Nepāla, Nīderlande, Norvēģija. Filipīnas, Polija, Puertoriko, Krievija, Singapūra, Dienvidāfrika, Spānija, Šrilanka, Turcija, ASV, Uzbekistāna, Ķīnas Tautas Republika.

Tālajā ceļojumā no Jelgavas uz Tianjin pilsētu Ķīnā kopā ar deju kolektīvu devās arī Bērnu un jauniešu centra “Junda” direktore Silvija Andersone, pedagoģes Madlēna Bratkus, Gunta Vanaga un Jelgavas pilsētas Izglītības pārvaldes vadītāja Gunta Auza.

Jelgavas pilsētas Izglītības pārvaldes vadītāja, daloties iespaidos par ceļojumu, min, ka jaunieši no Jelgavas uzstājās katru dienu ar diviem vai trīs priekšnesumiem, par kuriem festivāla dalībnieki un Tianjan iedzīvotāji izrādīja neviltotas sajūsmas pilnu interesi. Īpaša uzmanība tika pievēsta dejotāju tautas tērpiem, kas klātesošos pārsteidza ar īpašajiem latviešu kultūras tautas tērpiem raksturīgajiem elementiem.

Festivāla ietvaros dalībnieki no Jelgavas devās apmeklēt arī vēsturisko Lielo Ķīnas mūri un Tianjan Vēstures muzeju, kas spilgti raksturoja šīs tautas vēstures, kultūras, tradīciju un mākslas bagātīgumu.

Gunta Auza: „Manuprāt, visveiksmīgāk atmosfēru, kas valdīja festivāla laikā, spēj raksturot draudzības radītā burvība, kas uzplauka daudzo tautu bērnu un jauniešu starpā, radot spilgtas emocijas un atmiņā paliekošus kopā pavadītus brīžus. Domāju, ka tā bija gan šī festivāla galvenā vērtība, gan bērnu lielākais ieguvums.”

Sadarbība ar ikgadējā Ķīnas pilsētas Tianjin Starptautiskā bērnu kultūras un mākslas festivāla organizatoriem Jelgavas Bērnu un jauniešu centram “Junda” izveidojās 2004.gadā, kad bērni no šīs pilsētas bija ieradušies Jelgavā un, dodoties prom, izteica uzaicinājumu piedalīties šī gada festivālā Ķīnā.

Informācija sagatavota Jelgavas pašvaldības
Sabiedrisko attiecību sektorā
Laura Majore