16.4 °C, 1.2 m/s, 95.1 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPasākumiDeju kolektīvi “Rota” un “Ex-Lielupe” piedāvā noskatīties deju koncertierakstu
Deju kolektīvi “Rota” un “Ex-Lielupe” piedāvā noskatīties deju koncertierakstu
08/05/2020

Kopš 2018. gada vidējās paaudzes deju kolektīvi (VPDK) “Rota” un “Ex-Lielupe” sadejo ar draugiem koncertā “Veltām dančus Jelgavai!”. Lai arī šogad ārkārtējās situācijas dēļ dejotāji nevar tikties uz skatuves, rasta iespēja izjust iepriekšējo koncertu prieku un emocijas, vērojot tos ierakstā. Koncertieraksts būs skatāms 10. maijā “Youtube” platformā, kā arī sociālajā tīklā “Facebook“.

Tautas deju ansambļa “Lielupe”, kā arī VPDK “Ex-Lielupe” mākslinieciskā vadītāja Elita Simsone informē, ka koncertieraksts ir veids, kā gan pašiem dejotājiem, gan skatītājiem atgādināt par dejas prieku un kopā būšanas nozīmi. Koncertierakstā būs redzami priekšnesumi no Jelgavas VPDK “Rota”, “Ex-Lielupe”, “Ritums” un “Laipa”, Kuldīgas dejotājiem VPDK “Bandava” un senioru deju kolektīva “Kuldīdznieks”, VPDK “Robežnieki” no Vītiņiem un VPDK “Upe” no Tīnūžiem. Tikmēr “Ex-Lielupe” kolektīvs rod veidus, kā trenēties un dejot no mājām un gatavo arī sveicienu Jelgavai tās 755. gadadienā. 

 

Piedāvājot noskatīties koncertierakstu “Veltām dančus Jelgavai!”, “Ex-Lielupe” un “Rota” pievienojas citiem Jelgavas radošajiem amatiermākslas kolektīviem, kas dažādos veidos ļauj iepazīties ar iepriekš aizvadītiem koncertiem. Dažus no ierakstiem apkopojusi arī Jelgavas pilsētas pašvaldības iestāde “Kultūra“.

 

Jelgavas deju, mūzikas un teātra kolektīvi, kuriem ārkārtējās situācijas dēļ liegti tik svarīgie mēģinājumi kopā, jau kopš marta aktīvi darbojas mājās. Nelielu ieskatu to dalībnieku radošajā procesā var gūt ŠEIT.

 

Jāpiebilst, ka 7. maija valdības sēdē tika lemts no 12. maija atvieglot ārkārtējās situācijas noteiktos ierobežojumus. Būs atļauts pulcēties grupās līdz 25 cilvēkiem, ievērojot distancēšanos un drošību. Ja tiek ievērots šis cilvēku skaits, atļauti arī publiskie pasākumi, kas iekštelpās nedrīkst būt ilgāki par trim stundām, savukārt brīvdabas pasākumos nav laika ierobežojuma.

 

 

Foto: Vidējās paaudzes deju kolektīvs “Ex-Lielupe” – ekrānšāviņš

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē