24.1 °C, 3.5 m/s, 50.4 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaDesmit Jelgavas uzņēmumi saņem pašvaldības grantu
Desmit Jelgavas uzņēmumi saņem pašvaldības grantu
21/10/2020

Pirmo reizi piešķirts Jelgavas pašvaldības grants uzņēmējdarbības atbalstam – to saņem desmit pilsētas uzņēmēji. Otrdien Jelgavas domē uzņēmēji svinīgi parakstīja līgumu ar pašvaldību par granta saņemšanu. Kopumā desmit pilsētas uzņēmēju iesniegto projektu atbalstam pašvaldība piešķīrusi 74 955,15 eiro.

“Uzņēmēju pieteikumi bija dažādi – tos iesniedza gan pieredzējuši un stabili pilsētas uzņēmumi, kuri šajā laikā meklējuši jaunas, inovatīvas jomas savas darbības attīstībai, gan arī jauni uzņēmēji, kuri tikai sāk savu darbu, bet jau ir radījuši produktu, ar kuru iekarot tirgu. Viens no būtiskiem aspektiem, ko, vērtējot uzņēmumus, ņēma vērā komisija, – vai to darbībā vienlīdz svarīga ir biznesa ideja un sociālā atbildība,” uzsver Jelgavas domes priekšsēdētājs un programmas vērtēšanas komisijas vadītājs Andris Rāviņš, akcentējot, ka atbalsta programma uzņēmējiem tiks turpināta arī nākamajā gadā: “Grantu piešķiram pirmo reizi, un, izdarot secinājumus, nākamgad noteikti tiks papildināts un pilnveidots programmas nolikums.”

 

Šis bija pirmais gads, kad pašvaldība izsludināja konkursu uzņēmējiem pašvaldības grantu programmā “Atbalsts komersantiem un saimnieciskās darbības veicējiem”, kas deva iespēju uzņēmējiem saņemt līdz pat 10 000 eiro neatmaksājamu finansiālu atbalstu no pašvaldības sava projekta realizācijai. Līdz 31. augustam programmai pieteicās 79 pretendenti, un pieteikumi tika vērtēti divās kārtās. Konkursa pirmajā kārtā vērtēšanas komisija, kurā strādāja gan pašvaldības speciālisti, gan Jelgavas uzņēmēji, vērtēja pieteikumu atbilstību konkursa nolikumam – vai uzņēmumam nav nodokļu parādu, vai nav uzsākts maksātnespējas vai likvidācijas process, vai uzņēmuma kapitāldaļas nepieder pašvaldībai, citai valsts vai pašvaldības iestādei, vai uzņēmējdarbība nav saistīta ar azartspēlēm, finanšu un apdrošināšanas pakalpojumiem. Uz konkursa otro kārtu tika izvirzīti 16 pieteikumi, kad uzņēmēji jau klātienē vērtēšanas komisijai prezentēja savu uzņēmējdarbības attīstības ideju. Pēc tam vērtēšanas komisija balsojot pieņēma lēmumu, kuri no uzņēmumiem saņems pašvaldības finansiālu atbalstu biznesa attīstībai. Pirmajā atbalsta programmas gadā pašvaldības grants piešķirts desmit pilsētas uzņēmumiem un saimnieciskās darbības veicējiem. Kā to nosaka programmas nolikums, piešķirtos līdzekļus drīkst izmantot tikai pieteikumā norādīto mērķu īstenošanai, un tie būs jāapgūst 12 mēnešu laikā. Savukārt pēc projekta realizācijas sešu mēnešu laikā uzņēmējam būs jāiesniedz pašvaldībai granta izlietojuma atskaite.

 

Plašāk par uzņēmējiem, kuri saņēmuši pašvaldības finansiālu atbalstu sava biznesa attīstībai, varēs lasīt Jelgavas pilsētas pašvaldības informatīvā izdevuma “Jelgavas Vēstnesis” 22. oktobra numurā, vai jau šobrīd ŠEIT.

 

 

Foto: Jelgavas pilsēta

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē