23.2 °C, 2.8 m/s, 60.1 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiDidzis Rudavs izpilda Jaunatnes Olimpisko spēļu A normatīvu!
Didzis Rudavs izpilda Jaunatnes Olimpisko spēļu A normatīvu!
26/03/2018

Didzis Rudavs izpilda Jaunatnes Olimpisko spēļu A normatīvu!

Ar pieciem Latvijas nacionālajiem peldēšanas rekordiem aizvadītajā nedēļas nogalē Kauņā noslēdzies Baltijas valstu čempionāts, kur Latvijas sportistu bilancē ir četri izpildīti Jaunatnes Olimpisko spēļu A normatīvi (Youth Olympic Games Buenos Aires 2018), kā arī gūta virkne uzvaru junioru un Open grupās. No 23. līdz 24.martam kaimiņvalstī notikušajās sacensībās lielisks starts izdevās arī Jelgavas Specializētās peldēšanas skolas (JSPS) audzēknim Didzim Rudavam, kurš kļuva par pirmo no Latvijas zēniem, kas izpildījis Jaunatnes Olimpisko spēļu A normatīvu. Jelgavniekam normatīvs padevās 50m brasā, kur, finišējot pēc 28.84 sekundēm, sportists izcīnīja bronzas medaļu Open grupā.

Kopumā Latvijas sportisti individuālajās disciplīnās izcīnīja 15 uzvaras, 19 otrās vietas un 14 bronzas medaļas. Lielākais medaļu klāsts tika izcīnīts tieši junioru kategorijā, kur mūsu sportisti uz goda pjedestāla kāpa 23 reizes. 

Sacensību pirmajā dienā, 23.martā Latvijas rekordi krita trīsreiz – Ieva Maļuka 200m br./st. pārspēja Agneses Ozoliņas panākumu (2:06.15), bet finālā ievērojami uzlaboja jau sev piederošo nacionālo rekordu šajā distancē (2:05.56), finišu sasniedzot pēc divām minūtēm un 3.15 sekundēm (2:03.15). Tāpat I.Maļuka kopā ar Gabrielu Ņikitinu, Arinu Baikovu un Mariju Gobergu spēja labot pirms četriem gadiem sasniegto nacionālo rekordu 4x100m br./st. stafetē. Jaunais rekords šajā distancē ir trīs minūtes un 53.91 sekunde (3:53.91).

Čempionāta noslēdzošā sesija 24.martā iesākās ar aizraujošo cīņu 100m br./st. peldējumā sievietēm, kur ar jauna personiskā un vienlaikus arī valsts rekorda palīdzību Baltijas valstu čempiones titulu izcīnīja Gabriela Ņikitina (56.55). Nieka četras simtdaļas Ņikitinai piekāpās labākā juniore šajā distancē Ieva Maļuka, kas arī spēja peldēt ātrāk par līdzšinējo valsts rekordu. I.Maļuka šajā čempionātā ne vien kļuva par visvairāk titulēto sportisti, bet arī spēja izpildīt Pasaules Jaunatnes Olimpisko spēļu A normatīvu gan 100m, gan 200m br./st. peldējumā. Tikmēr Arina Baikova, kurai jau bija A normatīvs 50m uz muguras, šādu pašu panākumu sasniedza arī br./st. sprintā (26.45).

Sacensību rezultāti ŠEIT 

 

 

 

Informācija: Latvijas Peldēšanas federācija