23.3 °C, 1.4 m/s, 62.6 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaDienas centram “Integra” – jau 20
Dienas centram “Integra” – jau 20
01/12/2023

2003. gada 1. decembrī darbu sāka Jelgavā pirmais dienas centrs personām ar garīga rakstura traucējumiem – dienas centrs „Integra”. Šodien svinam dienas centra “Integra” 20 gadu jubileju.

Dienas centrā “Integra” tiek piedāvāti pakalpojumi personām ar invaliditāti ar garīga rakstura traucējumiem, kuras sasniegušas 16 gadu vecumu. Darbu uzsākot, dienas centru vadīja Gints Taube, vēlāk Lāsma Kuļiņiča un šobrīd dienas centru vada Ieva Pētersone. Četri dienas centra “Integra” klienti ar centru ir kopā visus divdesmit gadus.

“Integrā” klienti ikdienu pavada radošu darbinieku organizētās nodarbībās, pasākumos, aktivitātēs. Klienti priecājas par izbraucieniem dažādās ekskursijās. Braukuši ne tikai par Latvijas skaistākajām vietām, bet apmeklējuši arī Lietuvu. Ļoti aizraujoši un interesanti ir bijuši pasākumi brīvā dabā ar pikniku un zivju makšķerēšanu. Klienti aktīvi piedalās fizisko aktivitāšu pasākumos – vingro gan nodarbību starplaikos, gan dodas vingrot uz trenažieriem. Dienas centra klienti apmeklē teātrus, izstādes, kino un dažādus koncertus, dodas pārgājienos, lai iepazītu Latvijas dabu un tās krāšņumu. Klienti ar interesi apgūst mūsu tautas tradīcijas, gadskārtu svētkus un valsts simbolus. Tāpat dienas centrs organizē izstādes ar pašu gatavotiem dažādiem darbiņiem – adījumiem, izšuvumiem, pašu ceptiem kārumiem. Pateicoties dienas centra darbiniekiem, klienti veiksmīgi integrējas sabiedrībā.

Dienas centra darbinieki un klienti saka paldies Jelgavas Sociālo lietu pārvaldes darbiniekiem par atbalstu, sapratni un kopā paveikto darbu.