17.2 °C, 3.2 m/s, 76 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaDigitālā nedēļa Latvijā un Jelgavā
Digitālā nedēļa Latvijā un Jelgavā
14/03/2019

Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija sadarbībā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju no 25. marta līdz 29. martam organizē “Eiropas Digitālo nedēļu” Latvijā. Arī Jelgavā kā ierasts, notiks dažādi pasākumi, kurus piedāvā Zemgales reģiona kompetenču attīstības centrs (ZRKAC), pilsētas bibliotēkas, Nodarbinātības valsts aģentūra, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra un Latvijas Lauksaimniecības universitāte.

 

“Digitālā nedēļa” Latvijā tiek organizēta Eiropas kampaņas ALL Digital week 2019 ietvaros un notiek jau 10 reizi (Agrākais nosaukums – E-prasmju nedēļa).

2019. gada “Digitālā nedēļa” Latvijā paredz šādas galvenās tēmas:

  • Sabiedrības, valsts un uzņēmumu digitālā transformācija (pārveide);
  • Digitālā identitāte;
  • Iedzīvotāju digitālās prasmes un digitālie pakalpojumi;
  • Digitālās prasmes nākotnes digitālajam darbam;
  • Digitālās prasmes IKT profesionāliem;
  • Drošība un pārliecība lietot digitālās tehnoloģijas;
  • Kritiskā domāšana un medijpratība.

“Digitālās nedēļas” ietvaros tiks organizēti gan centrālie pasākumi un diskusijas, kam varēs sekot līdzi interneta tiešraidēs mājaslapā eprasmes.lv, gan arī pasākumi Latvijas reģionos: skolās un bibliotēkās, nevalstiskajās organizācijas, pašvaldības iestādēs un uzņēmumos. Mājaslapā eprasmes.lv būs iespēja arī pārbaudīt savas digitālās prasmes, pildot pašnovērtējuma testos, un piedalīties konkursos.

Arī Jelgavā, kā ierasts, notiks dažādi pasākumi, kurus piedāvā Zemgales reģiona kompetenču attīstības centrs (ZRKAC), pilsētas bibliotēkas, Nodarbinātības valsts aģentūra, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra un Latvijas Lauksaimniecības universitāte. Pasākumi paredzēti gan pieredzējušiem tehnoloģiju lietotājiem, gan tiem, kuri tikai sāk iepazīt digitālās pasaules iespējas.

Pasākumi ZRKAC

 

Pasākumi Jelgavā

Foto: Jelgavas pilsēta