21.8 °C, 2.1 m/s, 93.6 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSabiedrībaDigitālajā krātuvē “Redzi, dzirdi Latviju” – vēsturiski materiāli par Jelgavu
Digitālajā krātuvē “Redzi, dzirdi Latviju” – vēsturiski materiāli par Jelgavu
03/04/2021

Jau četrus gadus Latvijas Nacionālā arhīva struktūrvienība Latvijas Valsts kinofotofonodokumentu arhīvs piedāvā tīmekļvietni www.redzidzirdilatviju.lv. Šo gadu laikā ir audzis ne tikai pieejamās informācijas klāsts, kas sākumā bija tikai arhīva glabātās kinohronikas un dokumentālie filmējumi, bet arī uzlabotas informācijas meklēšanas funkcijas. Kā informē Jelgavas pilsētas bibliotēkā, krājumā atrodami vairāk nekā 1000 foto un videoierakstu arī par Jelgavu un tās apkārtni.

Fotogrāfijās atspoguļota Jelgavas pilsētvide, ļaujot iepazīt mūsu pilsētas ielas, parkus, tiltus, laukumus, ēkas, pieminekļus. Ir atsevišķu personu un personu grupu fotogrāfijas. Pieejami arī attēli par Jelgavas un Ozolnieku novada apdzīvotām vietām, notikumiem, personām. Videodokumentos skatāmi gan nozīmīgi notikumi Jelgavā un tās apkārtnē piemēram, pieminekļa Jelgavas atbrīvotājiem atklāšana 1932. gada 22. jūnijā, gan iemūžinātas pilsētas ēkas, piemēram, Pirmajā pasaules karā nopostītā Jelgavas pils un Jelgavas pils atjaunošanas svinības, gan arī sniegts ieskats pilsētas saimnieciskajā darbībā, piemēram, Jelgavas mikroautobusu rūpnīcas būvdarbos.

 

Kopā skatāmi vairāk nekā 200 videoierakstu par mūsu pilsētu un apkārtni. Tie ļauj ieraudzīt un sajust seno dienu stāstu, paša acīm skatīt kara postu un pilsētas sagraušanu, kā arī redzēt pilsētas atdzimšanu jaunā, nu jau mums tik pierastajā veidolā. Par Jelgavu un apkārtni pieejamā fotogrāfiju kolekcija atrodama ŠEIT, bet kinohronikas un dokumentālie filmējumi pieejami ŠEIT.

 

Jāpiebilst, ka atskatīties nesenā Jelgavas vēsturē turpmāk ik nedēļu ļauj arī www.jelgava.lv sadaļa “Jelgava vakar un šodien”. Foto atskats uz nesenām mūsu pilsētas pārvērtībām atrodams ŠEIT.

 

 

Foto un informācija: Jelgavas pilsētas bibliotēka