22.8 °C, 2.3 m/s, 60.4 %

Izglītība

Sākumlapa JaunumiIzglītībaDigitālajā nedēļā uzsvars uz vizuālo saturu un darbu tiešsaistē
Digitālajā nedēļā uzsvars uz vizuālo saturu un darbu tiešsaistē
16/03/2021

No 22. līdz 26. martam visā Latvijā norisinās Eiropas Digitālā nedēļa, kuras laikā arī Jelgavā notiek bezmaksas pasākumi un ikvienam pieejamas nodarbības savu digitālo prasmju pilnveidei. Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centra (ZRKAC) Informācijas resursu un tehnoloģiju nodaļas vadītāja Digitālās nedēļas koordinatore Jelgavā Antra Škinča norāda, ka šogad visi pasākumi notiks tiešsaistē, izglītojot galvenokārt par noderīgiem rīkiem attālinātā darba veikšanai, pakalpojumu saņemšanai un vizuālā materiāla veidošanai interneta vidē.

“Šogad Digitālā nedēļa notiek digitāli jeb attālinātā veidā – tiešraidēs, attālinātās konsultācijās un videozvanu platformās –, tomēr nemainīgs paliek tas, ka pasākumi paredzēti plašai auditorijai,” skaidro A.Škinča. “Ja raugāmies uz pasākumiem Jelgavā, piemēram, ZRKAC 25. martā rīkotie semināri vizuālā satura veidošanai par rīkiem “Canva”, “Genially” un video straumēšanas programmu “OBS studio” paredzēti ikvienam, kas ir ieinteresēts vizuālajā saturā. Nav svarīgi, vai tie ir jaunieši, kuri vēlas veidot saturu sociālajiem tīkliem, vai uzņēmēji, kuri grib parādīt savu produktu. Vizuālais saturs ir viens no galvenajiem šīs nedēļas aspektiem, jo dzīvojam laikā, kad jāprot ne vien darboties tiešsaistes vidē, bet arī parādīt sevi un savu darbu vizuāli saistošā veidā,” uzsver Digitālās nedēļas koordinatore. Līdztekus semināriem par vizuālā satura radīšanu skolēni 25. martā pulksten 12.30 varēs pieslēgties nodarbībai par digitāli radīta satura iznešanu reālajā pasaulē. Tajā Jelgavas tehnikuma pārstāvji stāstīs par modelēšanu un zīmēšanu planšetdatorā, 3D printeri un 3D pildspalvas lietderību savu ideju vizualizēšanai.

 

“Svarīgs 2021. gada Digitālās nedēļas aspekts ir arī dažādu norišu pāreja uz tiešsaisti. Visas nedēļas garumā Jelgavas pilsētas bibliotēka piedāvā individuālas konsultācijas datora, viedtālruņa un interneta izmantošanas jautājumos, kas vienmēr ir ļoti aktuālas senioru vidū, savukārt ZRKAC 24. martā seminārā stāstīs par eParaksta izmantošanu, Valsts ieņēmumu dienesta elektroniskās deklarēšanas sistēmas un Latvija.lv lietošanu – tās ir ikgadējas Digitālās nedēļas aktivitātes, kas šogad ir īpaši svarīgas. Tiešsaistes rīkus daudzi no mums šajā laikā ir apguvuši, bet konsultācijas var būt labs palīgs prasmju padziļināšanai un atbilžu gūšanai uz konkrētiem jautājumiem,” piebilst A.Škinča.

 

Domāts arī par atbalstu skolēniem mācībās – 24. martā notiks trīs ZRKAC nodarbības, kurās tiks stāstīts par ērtiem veidiem informācijas meklēšanai mācību un studiju vajadzībām. Dienu vēlāk, 25. martā, pulksten 16 sāksies CV darbnīca jauniešiem, kurā varēs iepazīt noderīgus rīkus un jaunākās tendences sava dzīvesgājuma apraksta izstrādē. Savukārt Jelgavas pilsētas bibliotēka ar tās piedāvātajiem resursiem iepazīstina skolēnus visas nedēļas garumā. 9. klases skolēniem, kuri domā par savu nākotni, saistošs būs arī pasākums “Pieslēdzies Jelgavas tehnikumam”, kurā reizi dienā līdz 26. martam praktiskās tiešsaistes darbnīcās varēs iepazīties ar tehnikuma izglītības programmām un apgūstamajām profesijām. Jāpiebilst, ka tehnikuma tiešraižu dalībnieki varēs piedalīties arī pārsteiguma balvu izlozē.

 

A.Škinča skaidro: kaut arī tiešsaistes formāts daļēji ir ierobežojis Digitālās nedēļas pasākumu norisi, tas pavēris arī jaunas iespējas – ikviens no savām mājām var pieslēgties pasākumiem visā Latvijā, izvēloties sev interesējošos notikumus un jomas Digitālās nedēļas interneta vietnē www.eprasmes.lv, sadaļā “Pasākumu kalendārs”. Tur atrodamas ne vien Jelgavā piedāvātās aktivitātes, bet arī pasākumi Rīgā un citviet Latvijā, piemēram, Latvijas IT klastera un sabiedrības “Tilde” rīkotie pasākumi uzņēmējiem, Latvijas pilsētu un novadu bibliotēku nodarbības par novadpētniecību un lekcijas vecākiem profesionālu lektoru vadībā, kuri ar nodarbībām regulāri viesojas arī ZRKAC tematiskajos ciklos.

 

Digitālās nedēļas aktivitāšu saraksts pieejams mājaslapā www.zrkac.lv vai ŠEIT – tabulā, kurā iekļautas arī atlasītas nodarbības, semināri un tiešraides ārpus Jelgavas.

 

 

Foto: Pixabay.com

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē