-4.3 °C, 0.7 m/s, 93 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiDiskusija par Eiropas Savienību Jelgavā
Diskusija par Eiropas Savienību Jelgavā
15/01/2009

KAS MAINĪJIES TAVĀ DZĪVĒ PĒC LATVIJAS IESTĀŠANĀS EIROPAS SAVIENĪBĀ?

Aicinām ikvienu piedalīties diskusijā par izmaiņām, kas notikušas Jelgavas iedzīvotāju dzīvē pēc Latvijas iestāšanās Eiropas Savienībā (ES). Diskusija notiks 19.janvārī Jelgavas rajona padomes mazajā zālē plkst. 14.00-18.00.

Sarunā Jums būs iespēja dalīties pārdomās par savām gaidām 2004. gadā, kad Latvija iestājās Eiropas Savienībā un paust viedokli par pašreizējo situāciju, pēc Latvijas dalības ES pēc pieciem gadiem. Diskusijas mērķis ir apkopot iedzīvotāju viedokļus, salīdzinot cerības un šodienas realitāti, kā arī analizēt vai problēmas, kas risināmas ir jādara pašvaldībai, valdībai vai Eiropas Savienībai.

Diskusijā, ko vadīs A. Pastore, kopīgi analizēsim situāciju Latvijā trīs saturiskajās jomās:

  • Latvijas iedzīvotāju labklājība ekonomiskās attīstības kontekstā;
  • Kultūra, izglītība un identitāte Eiropas Savienības kontekstā;
  • Manas personīgās iespējas pašvaldībā, valstī un Eiropas Savienībā.

Jelgavnieku un citu Latvijas iedzīvotāju viedokļi tiks apkopoti ziņojumā un nodoti Eiropas Komisijai un politikas veidotājiem Latvijā. Tas nepieciešams, lai politiķi spētu novērtēt iedzīvotāju vajadzības un rīkoties, lai tās iestrādātu rīcības politikās.

Aicinām pieteikties diskusijai Zemgales NVO centrā līdz 15.janvārim sūtot e-pastu () vai zvanot 63021910 vai 29802373.

Projektu „Es piecus gadus ES” īsteno biedrība ‘Latvijas Pilsoniskā alianse’ sadarbībā ar Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā un Latvijas Sabiedrības Integrācijas fondu. Projekta mērķis ir palīdzēt Eiropas Savienības institūcijām apzināt izmaiņas, kas Latvijas iedzīvotāju dzīvē notikušas pēc Latvijas iestāšanās ES.

Pasākuma norisi Jelgavā atbalsta EK Europe Direct informācijas centrs Jelgavā un Zemgales NVO Centrs.