23.9 °C, 1.8 m/s, 72 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiDiskutēs par pilsētu un tai draudzīgu vidi
Diskutēs par pilsētu un tai draudzīgu vidi
20/02/2013

Piektdien, 22.februārī, pulksten 10 Lauku inženieru fakultātē (Akadēmijas ielā 19) notiks atvērtās dienas tematisks pasākums “Pilsēta un vide”. Tas organizēts Latvijas – Lietuvas pārrobežas sadarbības programmas 2007.-2013.gadam līdzfinansētā projekta  „Zinātnes un ražošanas sadarbības veidošana Jelgavā un Šauļos” ietvaros.

Piektdien, 22.februārī, pulksten 10 Lauku inženieru fakultātē (Akadēmijas ielā 19) notiks atvērtās dienas tematisks pasākums “Pilsēta un vide”. Tas organizēts Latvijas – Lietuvas pārrobežas sadarbības programmas 2007.-2013.gadam līdzfinansētā projekta „Zinātnes un ražošanas sadarbības veidošana Jelgavā un Šauļos” ietvaros.
 
Pasākuma laikā projekta sadarbības partneriem – Latvijas Lauksaimniecības universitātes mācībspēkiem un studentiem, Jelgavas pilsētas pašvaldības speciālistiem, kā arī Šauļu universitātes un pašvaldības pārstāvjiem būs iespēja iepazīties ar aktualitātēm par videi draudzīgiem un energoefektīviem risinājumiem mikroklimata veidošanai un prettrokšņu aizsardzībai. Atvērtās dienas programmā iekļauts arī LLU Veterinārmedicīnas fakultātes jaunās klīnikas apmeklējums.
 
Realizējamā projekta mērķis ir attīstīt tehnoloģiju pārneses centrus un to iespējas veicināt uzņēmējdarbību Jelgavas un Šauļu pilsētās un pierobežas teritorijās. Centri palīdzēs vidusskolēniem, studentiem, zinātniekiem un potenciālajiem uzņēmējiem gūt nepieciešamo informāciju par iespējamajiem sadarbības modeļiem radioaktivitātes un būvmateriālu testēšanas jomu attīstībā Latvijas un Lietuvas pierobežas teritorijā. 
 
Sadarbības veidošana starp Tehnoloģiju pārneses centriem Jelgavā un Šauļos paredz pašvaldību, augstskolu un uzņēmēju sadarbību jaunu augstas pievienotās vērtības produktu radīšanā, kā arī jaunu pārrobežu kontaktu veidošanu starp uzņēmējiem, studentiem un zinātniekiem.
 
Jelgavas pilsētas pašvaldība kā vadošais partneris sadarbībā ar Šauļu pilsētas pašvaldību, Latvijas Lauksaimniecības universitāti un Šauļu universitāti uzsākusi realizēt projektu „Zinātnes un ražošanas sadarbības veidošana Jelgavā un Šauļos”. Projekts apstiprināts Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2007. – 2013.gadam III projektu konkursā un paredz abās pilsētās veicināt uzņēmējdarbību, darba tirgu, kā arī attīstīt tehnoloģijas augstākajās mācību iestādēs.
 
Projekta kopējais budžets ir 572 406 EUR (402 289 latu), tai skaitā ERAF līdzfinansējums ir 486 545,10 EUR jeb 341 946 latu, nacionālais un projekta partneru līsdzfinansējums ir 15% apmērā no kopējās summas, kas ir 85 860,90 EUR (60 343 latu). Līgumi par projekta realizāciju starp visiem sadarbības partneriem parakstīti jūnijā.
 
Informāciju sagatavoja
Egita Veinberga,
Jelgavas pilsētas pašvaldības
Komunikācijas un mediju attiecību galvenā speciāliste
T. 63005458; 22018370