18.3 °C, 2.8 m/s, 85.8 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaDivās dienās pārstrādei savāc ap 40 tonnām riepu
Divās dienās pārstrādei savāc ap 40 tonnām riepu
14/11/2022

Pagājušajās brīvdienās Jelgavā notika vides akcija, kuras laikā jelgavnieki bez maksas varēja nodot nolietotās automašīnu riepas. Sestdien un svētdien uz dalīto atkritumu laukumu atvestas aptuveni 40 tonnas automašīnu riepu, un tās šonedēļ tiks nogādātas otrreizējai pārstrādei.

SIA “Zemgales EKO” un AS “AJ Power Recycling” sadarbībā ar SIA “3R” rīkotās vides akcijas “Dod riepām otru dzīvi” laikā iedzīvotāji bez maksas dalīto atkritumu vākšanas laukumā Paula Lejiņa ielā 6 no vienas vieglās automašīnas varēja nodot vienu riepu komplektu – līdz četrām vieglās automašīnas riepām. SIA “Zemgales EKO” valdes loceklis Aleksejs Jankovskis stāsta, ka jelgavnieku atsaucība bijusi liela. “Cilvēki novērtē iespēju nodot riepas bez maksas. Kopumā šajās divās dienās esam savākuši aptuveni 40 tonnas riepu – tie ir 3–4 furgoni! Jau rīt savāktās riepas pakāpeniski nogādās otrreizējai pārstrādei,” stāsta A.Jankovskis, papildinot, ka lielākā daļa jelgavnieku izmantojuši iespēju vienā reizē nodot atļauto daudzumu riepu – četras –, taču pieņemtas arī pa divām un trim. Plānots, ka nākamā riepu vākšanas akcija notiks pavasarī.

 

Jāatgādina, ka riepas definētas kā videi kaitīgi atkritumi – dabiskajā vidē tās sadalās vairāk nekā 100 gadu laikā, un tikmēr dabā var nonākt dažādas kaitīgas vielas, tādēļ ir ļoti būtiski, lai riepas tiek nodotas pārstrādei. Par nolietotu riepu izmešanu dabā var arī tikt piemērots naudas sods.

 

Bez maksas riepas pārstrādei iespējams nodot tikai akcijas laikā. Pārējā laikā dalīto atkritumu vākšanas laukumos tās tiek pieņemtas par samaksu atkarībā no riepas diametra, un maksa par vienas riepas nodošanu var būt no 1,90 līdz 2,70 eiro. Papildu informācija par atkritumu nodošanu pieejama mājaslapā www.zemgaleseko.lv.

 

 

Foto: Jelgava.lv

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību pārvaldē