22.2 °C, 2.9 m/s, 52.6 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSatiksmeDivas dzelzceļa pārbrauktuves Jelgavā papildina drošības kampaņas zīmes
Divas dzelzceļa pārbrauktuves Jelgavā papildina drošības kampaņas zīmes
07/07/2020

Valsts akciju sabiedrība (VAS) “Latvijas dzelzceļš” (LDz) otrdien, 7. jūlijā, atklāja drošības kampaņu “Neesi pārbrauktuve. Nopauzē pie dzelzceļa!”, kuras laikā ikviens aicināts atcerēties par drošību dzelzceļa tuvumā. Kampaņas gaitā 100 vietas visā Latvijā, tostarp divas pārbrauktuves Jelgavā papildinātas ar tumsā spīdošām grafiskām zīmēm, kas brīdinās par atrašanos dzelzceļa tuvumā.

“Zīmju vietas tika izvēlētas sadarbībā ar “Latvijas dzelzceļa” Tehnisko direkciju, izvērtējot pāreju sarežģītību, kā arī cilvēku plūsmas. Jelgavā šīs zīmes uzstādītas divās lokācijās – pie pārbrauktuvēm Tērvetes un Garozas ielā,” informē LDz Mārketinga projektu vadītāja Sandra Voldiņa.

VAS “Latvijas dzelzceļš” ik gadu organizē satiksmes drošības kampaņas, lai atkārtoti atgādinātu par drošību dzelzceļa tuvumā un pievērstu sabiedrības uzmanību sekām, kas rodas, neievērojot noteikumus. Pārdroša rīcība, noteikumu pārkāpšana un neuzmanība dzelzceļa sliežu tuvumā – tie ir iemesli, kas katru gadu izraisa nelaimes gadījumus.

Kā norāda LDz, pateicoties uzņēmuma īstenotajām satiksmes drošības kampaņām, ik gadu uz un pie sliežu ceļiem bojā gājušo cilvēku skaits pakāpeniski samazinās. Taču joprojām, neievērojot vai ignorējot drošības noteikumus, ik gadu iet bojā vai tiek ievainoti desmitiem cilvēku. Kā liecina LDz apkopotā statistika, šī gada pirmajā pusē notikuši jau deviņi gadījumi, kuros gājuši bojā pieci cilvēki, bet četri guvuši traumas.

Izveidots arī kampaņas “Neesi pārbrauktuve. Nopauzē pie dzelzceļa!”, klips, kas atgādina par drošību sliežu tuvumā.

Foto: Jelgavas pilsēta

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē