17.6 °C, 8.3 m/s, 78.5 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaDivas Jelgavas mājas startē ēku energoefektivitātes konkursā
Divas Jelgavas mājas startē ēku energoefektivitātes konkursā
26/06/2023

Šogad konkursā “Energoefektīvākā ēka Latvijā” saņemti 23 pieteikumi. Visvairāk ēku – 13 – pretendē uz uzvaru nominācijā “Energoefektīvākā atjaunotā daudzdzīvokļu ēka Latvijā 2023”, tostarp arī divi daudzdzīvokļu nami no Jelgavas – Lielajā ielā 13 un Mātera ielā 17. 

Šajā nominācijā startē arī vairākas ēkas Rīgā un Valkā, pa vienai Valmierā, Carnikavā, Liepājā, Ventspilī un Ozolniekos.

Nominācijā “Energoefektīvākā daudzdzīvokļu ēka Latvijā 2023. Jaunbūve” iesniegti trīs pieteikumi no Rīgas un Mārupes, nominācijā “Energoefektīvākā publiskā ēka Latvijā 2023” – četri pieteikumi no Carnikavas, Liepājas, Ogres un Preiļiem, nominācijā “Energoefektīvākā vienģimenes ēka 2023” iesniegti divi pieteikumi no Liepājas un Rīgas, bet nominācijā “Energoefektīvākā industriālā ēka Latvijā 2023” iesniegts viens pieteikums – noliktavas ēka Rīgā.

Pieteikumus vērtē konkursa komisija. Otrajai kārtai izvirzīto ēku apmeklēšana klātienē plānota augustā, bet konkursa noslēguma pasākums un laureātu paziņošana iecerēta septembrī.

Konkursu “Energoefektīvākā ēka Latvijā” jau 13 gadus organizē Ekonomikas ministrija sadarbībā ar partneriem, šogad – ar Klimata un enerģētikas ministriju un Latvijas Būvinženieru savienību. Ik gadu konkurss “Energoefektīvākā ēka Latvijā” tiek izsludināts kampaņas “Dzīvo siltāk” gaitā ar mērķi veicināt labo praksi ēku energoefektivitātes un ilgtspējas jomā, īstenojot energoefektīvu ēku būvniecību, atjaunošanu un pārbūvi, tādējādi samazinot siltumnīcefekta gāzu emisiju daudzumu atmosfērā un veicinot sabiedrības izpratni par labbūtību, ēku siltumnoturību, telpu mikroklimatu, kā arī siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšanas nozīmi un iespējām, lai radītu kvalitatīvu, arhitektoniski izteiksmīgu dzīves telpu.

Šogad konkurss tika izsludināts aprīlī un pieteikumus dalībai konkursā varēja iesniegt līdz 16. jūnijam. Sīkāka informācija par konkursu pieejama vietnē www.energoefektivakaeka.lv.