3.5 °C, 4.6 m/s, 71 %

Izglītība

Sākumlapa JaunumiIzglītībaDivas Jelgavas Mākslas skolas audzēknes saņem atzinību vizuālās mākslas darbu konkursā “Murālis manā pilsētā”
Divas Jelgavas Mākslas skolas audzēknes saņem atzinību vizuālās mākslas darbu konkursā “Murālis manā pilsētā”
15/03/2024

Noslēdzies Jelgavas Mākslas skolas rīkotais vizuālās mākslas darbu konkurss “Murālis manā pilsētā”, kurā piedalījās 409 dalībnieki no 47 Latvijas Mākslas skolām. Konkursā apbalvoti 17 labāko darbu autori dažādās vecuma kategorijās no Latvijas Mākslas skolām, tostarp, atzinību saņēma divas Jelgavas Mākslas skolas audzēknes Lineta Bugina un Karīna Čerjapkina.

Kategorijā “Datorgrafika” Jelgavas Mākslas skolas audzēkne Lineta Bugina saņēma atzinību vecuma grupā no 11 līdz 13 gadiem par darbu “Skrienošais zirgs”, savukārt Karīna Čerjapkina saņēma atzinību vecuma grupā no 17 līdz 19 gadiem par darbu “Ej kā apmātais, tātad kā brīvais”.

Lineta Bugina konkursa darbā “Skrienošais zirgs” stilizēto zirgu veidoja spēku simbolizējošā sarkanā toņu gammā, piedāvājot to izvietot Lielajā ielā, jo tā ved uz Lielupes palienes pļavām. Karīna Čerjapkina savā konkursa darbā izmantojot dzejnieka Aleksandra Čaka dzejas rindas, uzsvēra, ka “ir viegli pazust cilvēku pūļos, pazaudēt sevi. Dzīve, kurai apkārt ir sastādīts sabiedrības noteiktais rāmis, mēdz būt vienmuļa. Svarīgi ir spēt izrauties no šīm perfekcionisma važām, būt brīvam, sekot sapņiem un sirdslietām, nevienu neklausīt, nekam nepakļauties.” Interaktīvo murāli Karīna piedāvāja izvietot Jelgavas centrā uz Pasta ēkas sienas.

Galvenā balva visiem laureātiem bija grafiti mākslinieka Viestura Holendera (HolisArt https://holisarts.wixsite.com/holis) vadītā meistarklase. Tās laikā katram dalībniekam bija iespēja izveidot savu mākslas darbu, izmantojot krāsu aerosolus, iepazīties ar dažādām krāsu aerosolu izmantošanas tehnikām, kā arī saprast atšķirības starp murāli un grafiti.

Jelgavas Mākslas skolas rīkotais vizuālās mākslas darbu konkurss notika no 2023. gada 6. oktobra līdz 2024. gada 14. februārim. Konkursa mērķis bija Latvijas mākslas skolu audzēkņiem radīt padziļinātu interesi par savu pilsētu (rajonu, ciemu), kā arī veicināt vispusīgu radošo pašizpausmi, veidojot profesionāli kvalitatīvu mākslas darbu ideju metus (skices).

Skolēnu darbus vērtēja žūrijas komisija, kuras sastāvā bija jomas profesionāļi. Galvenie vērtēšanas kritēriji bija darbu oriģinalitāte un atbilstība izvēlētajai vietai pilsētvidē, mākslinieciskā izpildījuma kvalitāte.

Konkursa laureātu darbus ikviens līdz 28. martam var aplūkot Jelgavas Mākslas skolas izstāžu zālē.