26.6 °C, 5 m/s, 48.1 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSatiksmeDivi jaunieši saukti pie atbildības par agresīvu braukšanu Sporta ielas stāvlaukumā
Divi jaunieši saukti pie atbildības par agresīvu braukšanu Sporta ielas stāvlaukumā
16/12/2020

14. decembrī divi jaunieši Jelgavā ziemīgos laikapstākļus nolēma izbaudīt, pārkāpjot ceļu satiksmes noteikumus. Par apzinātiem sānslīdes manevriem Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldē uzsākti administratīvā pārkāpuma procesi, vienam jaunietim piemērojot naudas sodu 180 eiro apmērā.  

Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes pārstāve Dace Kalniņa informē, ka Jelgavā likumsargi noformēja ceļu satiksmes negadījuma reģistrācijas protokolu 2002. gadā dzimušam jaunietim par to, ka viņš Sporta ielas stāvlaukumā, vadot automašīnu “Audi A4”, apzināti veidoja sānslīdi, kā rezultātā uzbrauca soliņam, to bojājot. Tajā pašā dienā trīs stundas vēlāk minēto stāvlaukumu par nelikumīgu izklaides vietu izvēlējās 1996. gadā dzimis jaunietis, kurš par agresīvu braukšanu ar automašīnu “BMW 330” nopelnīja administratīvo sodu 180 eiro apmērā.  

 

Likumsargi uzsver, ka apzināti radītas sānslīdes bojā automašīnas ziemas riepas, kā arī rada pastiprinātu slodzi visai automašīnai, piemēram, bojājot rokas bremzi. Turklāt, intensīvi slidinoties ar automašīnu, riepas zaudē savas īpašības, tālāku braukšanu pa koplietošanas ceļiem padarot jo sevišķi bīstamu. Vienīgais izņēmums, kad ir pieļaujama kontrolēta sānslīde, ir sporta pasākumu un izklaides paraugdemonstrējumu laikā, kad to izpilda pieredzējuši autovadītāji. 

 

Tāpat Valsts policija atgādina, ka apzināta sānslīdes radīšana uz ceļiem vai citās vietās, kur iespējama satiksme, ir bīstama, jo tā apdraud ne tikai pašu autovadītāju, kurš riskē ietriekties kādā kokā vai ceļa nožogojumā, bet arī citus satiksmes dalībniekus un gājējus. Par šādu agresīvu braukšanu transportlīdzekļa vadītājam var tikt piemērots naudas sods no 70 līdz 280 eiro.

 

 

Foto: Jelgavas pilsētas arhīvs

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē