1.4 °C, 1.9 m/s, 85.6 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiNodarbinātībaDivi Jelgavas uzņēmumi saņem “Eksporta un inovācijas balvu 2023”
Divi Jelgavas uzņēmumi saņem “Eksporta un inovācijas balvu 2023”
15/12/2023

Konkursa “Eksporta un inovāciju balva 2023” svinīgajā apbalvošanā godināti uzņēmumi, kuri aizvadītajā gadā bijuši izcili eksportā, kā arī radījuši jaunus un inovatīvus produktus vai pakalpojumus. Starp tiem arī SIA “Latvijas Piens” un SIA “AKG Thermotechnik Lettland”.

Šogad, saskaņā ar nolikumu, balvas tika piešķirtas kategorijās “Eksporta čempions”, “Inovācijas čempions”, “Eksporta jaunpienācējs”, “Eksporta pieauguma līderis” un “Eksportspējīgākais jaunais tūrisma produkts”. Uzvarētāji tika noteikti, žūrijas komisijai izvērtējot Centrālās statistikas pārvaldes datus par uzņēmumu un tā eksportu, radīto pievienoto vērtību, rentabilitāti, nodarbināto skaitu un citiem rādītājiem.

Kategorijā “Eksporta pieauguma līderis” nozarē “Zināšanu ietilpīga bioekonomika – pārtika” un uzņēmumu grupā ar darbinieku skaitu no 10 līdz 249 balvu saņēma SIA “Latvijas Piens”, savukārt kategorijā “Eksporta pieauguma līderis” nozarē “Viedā enerģētika un mobilitāte” un uzņēmumu grupā ar darbinieku skaitu no 250 – SIA “AKG Thermotechnik Lettland”.

Jāpiebilst, ka konkurss “Eksporta un inovāciju balva” ir augstākais valsts apbalvojums uzņēmējdarbībā, ko organizē Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) sadarbībā ar Ekonomikas ministriju, Centrālo statistikas pārvaldi (CSP), finanšu institūciju “Altum” un Latvijas eksportētāju asociāciju “The Red Jackets”.