17.3 °C, 2.2 m/s, 81.7 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSportsDivi no sešiem “Mītava cup 2020” kausiem paliek mājās
Divi no sešiem “Mītava cup 2020” kausiem paliek mājās
21/09/2020

Nedēļas nogalē Zemgales Olimpiskā centra (ZOC) Jāņa Lūša stadionā aizvadīts regbija turnīrs “Mītava cup 20202”, kurā par kausiem cīnījās deviņas U-13 un U-15 vecuma grupas komandas. Mājinieki – regbija kluba “Mītava” regbisti – izcīnīja divus kausus vecākajā grupā.

Turnīrs “Mītava cup”, kas veltīts kluba pirmajam trenerim Igoram Umeckim, Jelgavā notika jau astoto reizi. Simboliski regbijs Jelgavas pilsētā šogad svin 50 gadu jubileju, tāpēc turnīrā tikās ne tikai jaunieši, kuri ar šo sporta veidu aizrāvušies šobrīd, bet arī veterāni, kuri regbiju spēlēja aizvadītajos gados. Atzīmējot šo faktu, ZOC bija tapusi arī īpaša izstāde ar fotomirkļiem no regbija dzīves Jelgavā.

 

Cīņā par kausiem turnīrā iesaistījās piecas komandas U-13 grupā – RFS “Eži”, RFC “Livonia”, “Ovāls/RRK”, “Imantas piekūni/Lauvas” un RK “Mītava”. Jaunākajā grupā visveiksmīgākā izrādījās RFS “Eži” vienība, kas nezaudēja nevienu spēli un izcīnīja drošu uzvaru un čempionu titulu, 2. vietā ierindojās SK “Ovāls/RRK”, bet 3. vietā – RFC “Livonia”. Par vērtīgāko spēlētāju turnīrā šajā vecuma grupā atzīts “Ežu” spēlētājs Toms Bobrovskis.

 

Savukārt U-15 grupā sacentās četras komandas, tostarp trīs RK “Mītava” – RK “Mītava 1”, RK “Mītava 2” un RK “Mītava – girls” – un komanda no Upesciema – RFC “Livonia”. Jelgavnieku pirmā komanda uzvarēja visas grupas spēles un finālā vēlreiz pārspēja RFC “Livonia”, kas rezultātā izcīnīja sudraba godalgu, bet bronzu ieguva jelgavnieku otrā komanda.

 

“Man prieks, ka viss iecerētais piepildījās un mums izdevās kolosāli regbija svētki, kurus pagodināja arī Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš un Latvijas Regbija federācijas ģenerālsekretārs Kārlis Vents. Liels paldies visām komandām, kuras ieradās šajā neparastajā laikā, un patiesi ceru, ka nākamgad varēsim spēlēt daudz kuplākā skaitā,” tā RK “Mītava” vadītājs Roberts Bondarenko, sakot paldies arī Jelgavas pilsētas pašvaldībai par turnīra un komandas atbalstīšanu.

 

RK “Mītava” menedžere Kristīne Bulkovska uzsver, ka šajā laikā organizēt starptautisku sporta turnīru tiešām ir milzīgs izaicinājums. Saprotams, ka daudzas komandas no Krievijas un Lietuvas un citām valstīm fiziski nevarēja apmeklēt šo turnīru, bet tiem, kas ieradās, bija jāievēro īpaši organizatoriskie nosacījumi. Klubs pateicas ZOC un īpaši Ingrīdai Ābolkalnai, kura palīdzēja visu noorganizēt tā, lai spēlētāji justos komfortabli un droši. “Ceru, ka nākamajā gadā, atzīmējot RK “Mītava” 10 gadu jubileju, varēsim tikties kuplākā skaitā,” tā K.Bulkovska.

 

 

Foto: RK “Mītava”/Zigismunds Zālmanis

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē