19.1 °C, 3.9 m/s, 69.3 %

Jaunumi

Sākumlapa Jaunumi„Diždancis” deju fināla skati noslēdz ar trešo vietu
„Diždancis” deju fināla skati noslēdz ar trešo vietu
02/07/2013

1.jūlijā Rīgā, starptautiskajā izstāžu centrā „Ķīpsala” notika deju kolektīvu fināla skate, kurā mūsu pilsētas godu aizstāvēja divi tautas deju ansambļi (TDA) – „Diždancis” un „Lielupe”. Kopvērtējumā Ievas Kareles vadītais TDA „Diždancis” ieguva 11. labāko rezultātu, saņemot trešās vietas diplomu, bet Elitas Simsones vadītais TDA „Lielupe” fināla skati noslēdza ar 12.vietu.

Foto: Ivars Veiliņš

1.jūlijā Rīgā, starptautiskajā izstāžu centrā „Ķīpsala” notika deju kolektīvu fināla skate, kurā mūsu pilsētas godu aizstāvēja divi tautas deju ansambļi (TDA) – „Diždancis” un „Lielupe”. Kopvērtējumā Ievas Kareles vadītais TDA „Diždancis” ieguva 11. labāko rezultātu, saņemot trešās vietas diplomu, bet Elitas Simsones vadītais TDA „Lielupe” fināla skati noslēdza ar 12.vietu.
 
Kopumā deju fināla skatē A grupas kolektīviem tika piešķirtas divas pirmās, trīs otrās un piecas trešās vietas. TDA „Diždancis” ar iegūtiem 18,0 punktiem ierindojās 11.vietā, saņemot trešās vietas diplomu. Savukārt otrs Jelgavas pārstāvis skatē – TDA „Lielupe” – ar 17,6 punktiem ieguva 12. labāko rezultātu, par ko dejotāji saņēma Diplomu par piedalīšanos.
 
Latvijas deju kolektīvu finālu skatē jauniešu grupā par labākajiem tika atzīti Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības koncertorganizācijas „Ave sol” tautas deju ansamblis „Teiksma”, kas saņēma Lielo balvu. Savukārt pirmās vietas tika piešķirtas Latvijas Universitātes TDA „Dancis” un deju ansamblim „Daiļrade”. Bet vidējās paaudzes grupā Lielo balvu izcīnīja arī Latvijas Universitātes TDA „Dancis”.
 
Deju kolektīvi konkursā izpildīja trīs dejas: vienu no Deju svētku lieluzveduma „Tēvu laipas”, latviešu jaunrades deju, kas ir radīta pēc 2008.gada un kas nav šīgada Deju svētku repertuārā, bet trešā – pēc brīvas izvēles izraudzīta latviešu deja.
 
 
Informācija sagatavota
Jelgavas pilsētas pašvaldības
Sabiedrisko attiecību pārvaldē