22.8 °C, 1.3 m/s, 61.4 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPasākumi“Diždancis” ielūdz uz koncertu “Rudens danči”
“Diždancis” ielūdz uz koncertu “Rudens danči”
31/10/2023

4. novembrī pulksten 17 Jelgavas kultūras namā tautas deju ansamblis (TDA) “Diždancis” ielūdz uz jau 18. “Rudens danču” svinībām.

“Kad kāds runā par skaistajiem 18, uzreiz nāk prātā asociācija ar dzimšanas dienu. Nebūs gluži jau melots, jo tāds cipars nudien ir svinību vērts! Tikai šoreiz tā nav kāda viena cilvēka dzimšanas diena, bet vesela kolektīva! Jo tieši tik daudz gadu garumā notiek TDA “Diždancis” rīkotais deju kolektīvu draudzības koncerts “Rudens danči”. Kā jau svinībās pienākas, mēs ļoti gaidīsim ciemiņus, un mūsu visgaidītākie ciemiņi esat jūs, skatītāji,” uz koncertu aicina TDA “Diždancis” vadītāja Ieva Karele.

Tautas deju koncerts “Rudens danči” aizsākās 2005. gadā, kad kolektīva vadītājai I.Karelei radās ideja aicināt kopā deju kolektīva draugus. Pirmie “Rudens danči” izvērtās par azartisku un aizraujošu piedzīvojumu gan pašmāju kolektīviem, gan ciemiņiem, tāpēc gadu no gada šī tradīcija tika kopta un šogad sasniedz pilngadību. “Piekritīsiet, deju sadraudzībai tas ir ievērojams skaitlis! Un šo gadu laikā arī draugu pulks ir izaudzis ievērojams. Siltas atmiņas un priecīgi brīži ir ar ikvienu “Rudens danču” dalībnieku,” saka I.Karele.

Šogad skatītājus priecēs un pārsteigs TDA “Ačkups” (Rīga) dzirksteļojošā enerģija un aumaļām plūstošais dejotprieks, JDK “Delveri” (Krustpils) neatvairāmā skatuves harisma un apburošais aizrautīgums, TDA “Gatve” (Rīga) nerimstošais rotaļīgums un dejiskā grācija, TDA “Kalve” (Jelgava) cēlais iznesīgums un draiski mirdzošās acis, TDA “Līgo” (Rīga) majestātiskais miers un gaišais starojums un, protams, TDA “Diždancis” priekā gavilējošās sirdis un vienmēr klātesošais vienotības gars.

Koncertā būs iespēja baudīt gan par zelta klasiku kļuvušo “Gatves deju” un “Sadancošanu Ludzā”, gan sirdī iekritušās pagājušo Dziesmu un deju svētku dejas “Manai dzimtenei”, “Es redzēju Rīgas pili”, “Laimas atnākšana”, “Dzimta”, gan arī mūsu pašu novadnieka un šī gada simtgades jubilāra Zemgales deju ķēniņa Viļa Ozola horeogrāfijas. Neiztiks arī bez jauniem pieteikumiem latviešu skatuviskajā dejā un maziem pārsteigumiem.

Biļetes uz koncertu var iegādāties Jelgavas kultūras nama kasē vai “Biļešu paradīzes” kasēs visā Latvijā.