27.1 °C, 4.1 m/s, 57.1 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSabiedrībaLīdz svētdienai nakts stundās jāievēro komandantstunda
Līdz svētdienai nakts stundās jāievēro komandantstunda
08/01/2021

No 8. janvāra vakara līdz svētdienai, 10. janvārim, nakts stundās visā Latvijā būs jāievēro komandantstunda, paredz Ministru kabinetā lemtais. Tādējādi iedzīvotājiem no pulksten 22 līdz pulksten 5 būs jāuzturas savā dzīvesvietā.

Dzīvesvietas atstāšana šajā laikā pieļaujama tikai īpaši neatliekamos gadījumos. Atstājot dzīvesvietu, līdzi jābūt pašapliecinājumam, kurā norāda personas datus, dzīvesvietas adresi, pārvietošanās iemeslu, un pārvietošanās galamērķi. Ikvienam iedzīvotājam ir pienākums ņemt līdzi arī pasi vai ID karti.

 

Pārvietošanās ierobežojumi noteiktajās nakts stundās neattieksies uz personām, kuras dodas uz darba vai dienesta vietu vai no tās vai veic darba vai dienesta pienākumus. Tāpat šī prasība neattieksies uz pārvietošanos, kas nepieciešama ārstniecības pakalpojumu saņemšanai vai dzīvnieku veterinārmedicīniskajai aprūpei, vai diennakts aptiekas apmeklējumam.

 

Šajās dienās tirdzniecības vietas, ēdināšanas pakalpojuma sniegšanas vietas un klātienes pakalpojumu sniedzēji darbu beidz ne vēlāk kā pulksten 21, lai darbinieki laikus varētu nokļūt dzīvesvietā. Savukārt degvielas uzpildes staciju darba laiks, avārijas un neatliekamu komunālo pakalpojumu sniegšanas laiks netiek ierobežots. Arī citi uzņēmumi var turpināt strādāt, nodrošinot darbības nepārtrauktību, tai skaitā, nodrošinot darbu maiņās, arī naktīs.

 

No pulksten 22 līdz pulksten 5 taksometru pakalpojumus vienatnē drīkst izmantot tikai, lai dotos uz darbu, ārstniecības iestādi, veterinārmedicīnas iestādi un atgrieztos mājās. Pārvietošanās aizlieguma ievērošanas kontroli veiks Valsts policija. Par noteikumu vai citu ārkārtējās situācijas noteikumu pārkāpšanu paredzēts arī sods. Jelgavas pilsētā komandantstundas ievērošanu uzrauga arī pašvaldības policisti un Zemessardzes darbinieki.

 

 

Foto: Jelgavas pilsētas arhīvs

 

Informācija: Ministru kabinets