24.4 °C, 4.8 m/s, 84.3 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaValsts un pašvaldības policisti aptur laupīšanu
Valsts un pašvaldības policisti aptur laupīšanu
06/01/2021

Aizvadītā gada nogalē, 18. decembrī, divi vīrieši noziedzīga nodarījuma realizēšanas nolūkā iegāja kādā Jelgavas dzīvoklī, uzbruka tā saimniecei un nodarīja viņai miesas bojājumus. Sadarbībā ar Jelgavas pilsētas Pašvaldības policijas darbiniekiem abi vīrieši tika aizturēti, un kriminālprocesa ietvaros viņiem ir piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums , informē Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Dace Kalniņa.

2020. gada 18. decembra vēlā vakarā kādā no Jelgavas pilsētas dzīvokļiem neaicināti iegāja dzīvokļa saimniecei nepazīstami vīrieši, kuri pieprasīja naudu un zeltlietas, pārmeklēja mājokli, kā arī pielietoja fizisku spēku pret 1952. gadā dzimušo sievieti. Dzīvokļa saimnieces kliedzienus sadzirdēja kaimiņi, kuri nekavējoties izsauca policiju.

 

Notikuma vietā vispirms ieradās Jelgavas pilsētas Pašvaldības policijas darbinieki, kuri konstatēja, ka pret vienu personu ir vērsta vardarbība, telpā izjaukta kārtība un promnešanai sagatavots televizors. Pēc neilga laika notikuma vietā ieradās arī Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Jelgavas iecirkņa amatpersonas, un abas noziedzīgajā nodarījumā iesaistītās personas tikas aizturētas. Cietušo dzīvokļa saimnieci nogādāja ārstniecības iestādē, kur viņai tika konstatētas galvas traumas.

 

Par notikušo policijā uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 176. panta otrās daļas par laupīšanu, ja tā izdarīta, iekļūstot dzīvoklī. Par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz astoņiem gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.

 

Jāpiebilst, ka aizturētie 1988. un 1989. gadā dzimušie vīrieši agrāk ir bijuši vairākas reizes tiesāti. Kriminālprocesa ietvaros viņiem ir piemērots bargākais drošības līdzeklis – apcietinājums. Valsts policija izsaka pateicību iedzīvotājiem, kuri, izdzirdot kliedzienus, nebija vienaldzīgi un sazinājās ar likumsargiem. Tāpat ikviens aicināts sazināties ar policiju gadījumos, ja ticis novērots vai ir aizdomas, ka notiek noziedzīgs nodarījums.

 

 

Foto: Jelgavas pilsētas arhīvs

 

Informācija: Valsts policijas Zemgales reģiona pārvalde