25.9 °C, 3.7 m/s, 41.3 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaJelgavas Alnītis piedalījās lielo leļļu un talismanu svētkos
Jelgavas Alnītis piedalījās lielo leļļu un talismanu svētkos
21/08/2017

Svētdien, 20. augustā Rīgā norisinājās astotais Latvijas lielo leļļu un talismanu gājiens, kurā piedalījās arī Jelgavas pilsētas talismans Alnītis. Lielo leļļu un talismanu svētki ir Latvijā vienīgais pasākums, kurā vienuviet iespējams sastapt visas labākās Latvijas lielās lelles un jautrākos talismanus. Kopumā uz svētkiem bija pieteiktas 34 lielās lelles un talismani, kas pārstāvēja 20 iestādes un uzņēmumus.

Ar Jelgavas Alnīti vēlējās nofotografēties gan lieli, gan mazi. Alnītis labprāt devās dejās ar bērniem un aktīvākie varēja saņemt arī kādu kārumu.

 

Šogad atšķirībā no iepriekšējiem gadie titula “Gada talismans 2017” ieguvēju izraudzījās kompetenta žūrija, un par uzvarētājiem kļuva lauvēni Rī un Ga, kas pārstāv Latvijas Virslīgas futbola klubu “Rīga FC”.

 

Lielo leļļu un talismanu svētkos piedalījās Vendiji, Jautrie monstriņi, gaiļi no putnu fabrikas “Ķekava”, bruņurupucis Turtle wax, pārtikas grozs Elvītis, Rīgas pašvaldības policijas suns Rotto, Jelgavas pilsētas Alnītis, Tomāts, Valsts policijas runcis Rūdis un bebrs Bruno, suņu meitene Lotte no Izgudrotāju ciema, viedveikala lācis, tīģerēni, suns un kaķis Ullu un Belle, Baltiņš un Monika, cūciņas, mājiņa, lauvas, proteīns un saldējums, kā arī Rīgas svētku gailis ar draudzeni Vistiņu.

 

Pagājušajā gadā skatītāji par labāko lelli atzina “Tallink Latvija” talismanu – Lotti no Izgudrotāju ciema. Viņa vislabāk svētku apmeklētājiem patika arī 2015. gada apmeklētājiem. 2014. gada skatītāju simpātija bija pelēcis Džudiņš, kas pārstāv džudo skolu, 2013. gadā pirmo vietu un titulu “Latvijas gada talismans 2013″ ieguva runcis Rūdis un bebrs Bruno no Valsts policijas, 2012. gadā uzvaras laurus plūca atpūtas centra “Lido” talismani Kaķis Melnis un Kaķis Pelēcis, bet 2011. gadā to izcīnīja Rīgas skolēnu pils teātra “Zīļuks” māsiņas Milzītes, 2010. gadā skatītāju balsojumā 1.vietu ieguva uzņēmuma “Rīgas piena kombināts” talismans Lāsēns.

 

Foto: Jelgavas pilsētas pašvaldība

 

 

Informācija sagatavota
Jelgavas pilsētas pašvaldības
Sabiedrisko attiecību pārvaldē