16.9 °C, 1.6 m/s, 92.2 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSabiedrībaDod priekšroku atkārtoti uzpildāmai pudelei, samazinot PET pudeļu patēriņu!
Dod priekšroku atkārtoti uzpildāmai pudelei, samazinot PET pudeļu patēriņu!
03/02/2020

Mudinot sabiedrību mainīt savus ikdienas paradumus un aizdomāties par cilvēka rīcības sekām, pārmērīgi patērējot dzērienu plastmasas pudeles, SIA “Zaļā josta” uzsāk sociālu kampaņu “Man pašam savs”. Tās laikā iedzīvotāji aicināti atbalstīt apņemšanos plastmasas pudeles aizstāt ar videi draudzīgām daudzkārt uzpildāmām pudelēm, daloties ar savu pieredzi sociālajos tīklos lietojot tēmturi #SavaPudele.

SIA “Zaļā josta” projektu vadītāja Kristīne Mamontova norāda, ka no 2021. gada 1. janvāri stāsies spēkā Eiropas Savienības (ES) Padomes aizliegums plastmasas šķīvju, ēdamrīku, salmiņu, vates kociņu vai balonu kātiņu tirdzniecībai un ievērojami tiks palielināts plastmasas pudeļu pārstrādes apjoms. Līdz 2030. gadam visiem plastmasas iepakojumiem, kas ražoti ES, jābūt pārstrādājamiem.

 

Kampaņas ietvaros arī Jelgavā autobusu pieturvietās jau drīzumā plānots izvietot sociālus plakātus ar aicinājumu aizdomāties par saviem ikdienas paradumiem, samazinot plastmasas pudeļu lietošanu. Iedzīvotāji tiek aicināti ikdienā izmantot atkārtoti uzpildāmās pudeles, atsakoties no jaunu plastmasas pudeļu iegādes, pērkot dzērienus. “Kā liecina sabiedrības aptauju dati, katrs trešais Latvijas iedzīvotājs ikdienā dzer pudelēs pildīto ūdeni. Tas atstāj ietekmi uz vidi un maciņu, jo fasētā ūdens cenas atšķiras. Veselības inspekcijas pārbaužu rezultāti liecina, ka krāna dzeramā ūdens kvalitāte ir laba. Tādējādi tiek ne tikai taupīti resursi, bet arī ievērojami mazināts plastmasas vienreizlietojamo ūdens pudeļu patēriņš un nonākšana atkritumos,” tā kampaņas organizatori.

 

“Maksimāli ir jāsamazina vienreizlietojamās plastmasas lietošana ikdienā un jālieto lietas atkārtoti. Visam dzīvē jābūt ar mēru un jārīkojas tā, lai tas atstāj minimālas sekas uz vidi,” uzsver SIA “Zaļā josta” valdes priekšsēdētājs Jānis Lapsa.

 

Kā vēsta EarthDay.org, pasaulē ik gadu tirdzniecībā nonāk apmēram 460 miljardi ūdens plastmasas pudeļu. 

 

Sociālo kampaņu rīko “Zaļā josta” sadarbībā ar vides reklāmas mediju “JCDecaux Latvija”.

 

 

Foto un informācija: SIA “Zaļā josta”