26.6 °C, 5 m/s, 48.1 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSabiedrībaDodies pārgājienā “Jāņu zāles meklējot”!
Dodies pārgājienā “Jāņu zāles meklējot”!
11/06/2022

Svētdienā pirms Līgo svētkiem, 19. jūnijā, pulksten 10.30 Jelgavas reģionālais Tūrisma centrs aicina doties pārgājienā Jāņu zāles meklējot. Dalība ir bez maksas, bet interesenti lūgti iepriekš pieteikties.

Jūnijs ir laiks, kad dabā viss zied, gaiss smaržo un tvan. Lai to izbaudītu, iedzīvotāji pirms vasaras Saulgriežiem aicināti doties aptuveni 22 kilometrus garā pārgājienā. Tā laikā dalībnieki kopā ar gidi Inu Jurģi dosies meklēt jāņuzāles gan pļavās un laukos, gan mežos un čaklu saimnieku sētās. Pārgājiena sākums – Stacijas parkā no pieminekļa “Jelgavas atbrīvotājiem”. Ekskursanti dosies pāri Platones upei, caur mežiem uz bišu saimniecību “Līgas medus”, kur saimnieks iepazīstinās ar bišu dzīvi, būs iespēja degustēt un iegādāties pavasara ziedu medu. Pārgājiens turpināsies uz Vircavas pusi, kur aktivitātes dalībnieki apskatīs krāšņo Vircavas muižas parku.  Netālu no Vircavas muižas Dūcmaņu ģimene cep gardu maizi, pīrāgus, plātsmaizes un citus gardumus. Savukārt zemnieku saimniecībā “Pasakas” būs iespēja degustēt un iegādāties saldas pašmāju zemenes. Pēc ekskursijas uz Jelgavu varēs doties ar kājām vai sabiedrisko transportu.

 

Pārgājiena dalībniekiem lūgums ņemt vērā, ka pārgājiens un gida pakalpojumi ir bez maksas, bet ciemošanās saimniecībās un degustācijas ir par samaksu, tāpēc lūgums paņemt līdzi 6 eiro, kā arī papildus naudu, ja plānojat saimniecībās iegādāties kādus našķus.

 

Dalībnieku skaits ekskursijā ir ierobežots, tāpēc ikviens aicināts pieteikties iepriekš pa e-pastu tic@tornis.jelgava.lv vai tālruni 63005447.

 

Lūgums ņemt vērā, ka pasākuma laikā notiks foto uzņemšana un/vai filmēšana ar mērķi informēt sabiedrību par aktivitāšu norisi, kā arī arhīva uzkrāšanas, dokumentēšanas, saglabāšanas vajadzībām un publicitātes materiālu veidošanai.

 

Jautājumu gadījumā par personas datu apstrādi aicinām vērsties pie Jelgavas valstspilsētas pašvaldības iestādes “Jelgavas reģionālais tūrisma centrs” galvenās speciālistes administratīvajos jautājumos Laines Rozenbergas pa tālruni 63005452, e-pastu laine.rozenberga@tornis.jelgava.lv. Papildus informācija par datu apstrādi Jelgavas valstspilsētas pašvaldībā pieejama ŠEIT.

 

 

Informāciju sagatavoja

Jelgavas reģionālais Tūrisma centrs