25.9 °C, 3.7 m/s, 41.3 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaDomes priekšsēdētājs “Mārītēm” lasa pasaku par Piktuli
Domes priekšsēdētājs “Mārītēm” lasa pasaku par Piktuli
29/04/2024

“Nedusmojieties uz draugiem, bet, ja gadās kādas nesaskaņas, protiet palūgt piedošanu!” padomu pirmsskolas izglītības iestādes “Lācītis” grupas “Mārītes” audzēkņiem šodien pēc izlasītās pasakas “Piktulis” deva Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš.

Turpinot tradīciju, Jelgavas domes priekšsēdētājs A.Rāviņš šodien Miezītes bibliotēkā pirmsskolēniem lasīja priekšā pasaku un kopīgi to pārrunāja. No piecām piedāvātajām grāmatām viņš bija izvēlējies Barbaras van der Špeilhofas un Stefana Prikena grāmatu “Piktulis”. Tas ir stāsts par trollīti, kas nespēja savaldīt savas dusmas, par draudzību un piedošanu.

Tam, ka nevajag dusmoties, piekrīt arī bērnudārza “Lācītis” audzēkņi, jo tad varot pazaudēt draugus un nebūs neviena, ar ko parunāt. Nevajag dusmoties ne uz draugiem, ne akmeņiem, ne papīra laivām… Dusmoties vispār neesot labi!

Pirms pasakas lasīšanas A.Rāviņš no bērniem noskaidroja, vai viņiem patīk grāmatas un kādas, kā arī to, vai kāds no piecus un sešus gadus vecajiem bērniem, kas šodien apmeklēja bibliotēku, prot lasīt. Vairāki bērni, paceļot roku, apstiprināja, ka pa zilbēm lasīt jau prot, jo viņiem drīz jāiet uz skolu, lielākā daļa bērnu arī atklāja, ka viņiem patīk šķirstīt grāmatas un klausīties stāstus. Saistošas esot grāmatas par dinozauriem, mašīnām, princesēm un dažādiem multfilmu varoņiem. Šodien lasīto grāmatu par trollīti daži jau iepriekš bija šķirstījuši.

Domes priekšsēdētājs bērnus mudināja turpināt klausīties un arī pašiem lasīt grāmatas, jo tās māca daudz laba un palīdz izzināt pasauli.

Mazo jelgavnieku skolotājas stāsta, ka bērniem bibliotēkas apmeklējums izvērties par īstu piedzīvojumu. Bērni uz bibliotēku brauca ar pilsētas sabiedrisko transportu, un lielākajai daļai šis bija pirmais brauciens ar autobusu. Tāpat arī lielākā daļa bērnu bibliotēku šodien apmeklējuši pirmo reizi.

Pēc pasakas izlasīšanas bērni kopā ar bibliotēkas darbiniecēm un skolotājām iepazina bibliotēku un kopīgi spēlēja galda spēles.