19 °C, 0.8 m/s, 85.8 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiDonori Jelgavas slimnīcā gaidīti trīs reizes nedēļā
Donori Jelgavas slimnīcā gaidīti trīs reizes nedēļā
18/01/2016

Valstī būtiski samazinājies donoru skaits, un Valsts asinsdonoru centrs ierobežojis asins izsniegšanu slimnīcām, tomēr Jelgavā šo problēmu tik izteikti neizjūt. Vēl jo vairāk – laba donoru aktivitāte mūsu pilsētā bija arī vasarā, kad tradicionāli valstī donoru skaits cilvēku atvaļinājumu dēļ sarūk.

Foto: Jelgavas pilsētas pašvaldības arhīvs

Valstī būtiski samazinājies donoru skaits, un Valsts asinsdonoru centrs ierobežojis asins izsniegšanu slimnīcām, tomēr Jelgavā šo problēmu tik izteikti neizjūt. Vēl jo vairāk – laba donoru aktivitāte mūsu pilsētā bija arī vasarā, kad tradicionāli valstī donoru skaits cilvēku atvaļinājumu dēļ sarūk.

Jelgavas slimnīcas Asins sagatavošanas nodaļa pērn nav izjutusi donoru skaita samazinājumu. Vasarā, kas parasti ir saspringtāks laiks, jo no pilsētas aizbrauc studenti un daudzi cilvēki dodas atvaļinājumā, donoru skaits būtiski nemazinājās. 2015. gads noslēgts, izpildot valsts pasūtījumu, kas bija 2200 devas, savukārt 2016. gadā valsts pasūtījums ir noteikts jau 2300 devas gadā.

Asins sagatavošanas nodaļa donorus aicina būt atsaucīgiem visa gada garumā. Šobrīd nodaļai vēlamākas būtu tieši 0 grupas rēzus pozitīvās asinis, taču, tā kā valstī ir vienota sistēma un kopējs krājums, laipni gaidīts ikviens donors.

Jelgavas pilsētas slimnīcas Asins sagatavošanas nodaļā donori tiek pieņemti pirmdienās un otrdienās no pulksten 8 līdz 11 un trešdienās no pulksten 14 līdz 18. Atbilstoši likumam donoram pienākas viena brīva darba diena, par kuras izmantošanu jāvienojas ar darba devēju, kā arī septiņi eiro transporta izdevumiem vai papildu uzturam asins nodošanas dienā.

Cilvēkam, kas gatavojas ziedot asinis, jājūtas veselam, jābūt vecumā no 18 līdz 60 gadiem, paēdušam, labā garastāvoklī un ne mazāk kā 50 kilogramus smagam. Sievietēm atļauts nodot asinis četras reizes divpadsmit mēnešu laikā, vīriešiem – piecas reizes, taču pēc piektās reizes jāievēro trīs mēnešu pārtraukums.

Papildu informāciju par asins ziedošanu donori var uzzināt, sazinoties ar Jelgavas slimnīcas Asins sagatavošanas nodaļu pa tālruni 63026668 vai 63030133.

Informācija sagatavota
Jelgavas pilsētas pašvaldības
Sabiedrisko attiecību pārvaldē