-4.7 °C, 0.9 m/s, 91.6 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiDonoru diena Jelgavā
Donoru diena Jelgavā
13/04/2012

Otrdien, 17.aprīlī, no pulksten 11 līdz 15 Valsts asinsdonoru centra specializētais autobuss gaidīs asins ziedotājus pie LLU Lauku inženieru fakultātes. Par asins donoru var kļūt veseli cilvēki vecumā no 18 – 65 gadiem, uzrādot personas apliecinošus dokumentus. Donora svars drīkst būt ne mazāks kā 50 kg un pirms asins nodošanas nedrīkst lietot alkoholu, ēst treknu ēdienu un smēķēt. Pirms asins ziedošanas jālieto pietiekami daudz šķidruma, labi jāizguļas, jāatpūšas un jāpaēd.

Otrdien, 17.aprīlī, no pulksten 11 līdz 15 Valsts asinsdonoru centra (VADC) specializētais autobuss gaidīs asins ziedotājus pie LLU Lauku inženieru fakultātes.

Par asins donoru var kļūt veseli cilvēki vecumā no 18 – 65 gadiem, uzrādot personas apliecinošus dokumentus. Donora svars drīkst būt ne mazāks kā 50 kg un pirms asins nodošanas nedrīkst lietot alkoholu, ēst treknu ēdienu un smēķēt. Pirms asins ziedošanas jālieto pietiekami daudz šķidruma, labi jāizguļas, jāatpūšas un jāpaēd. VADC atgādina — ja donors pirms asins nodošanas ir ēdis neveselīgu, treknu pārtiku, asins plazma, kas ir donora asins devas lielākā daļa var būt trekna jeb hiloza. Tādā gadījumā nav iespējams veikt obligāto izmeklēšanu. Savukārt nepārbaudītas asinis nav derīgas pārliešanai. Lai slimnieks saņemtu pilnvērtīgus donora asins sastāvdaļas, aicinām donorus vismaz vienu dienu pirms asins nodošanas ievērot ēšanas ierobežojumus, ēdot veselīgu uzturu un lietojot daudz šķidruma, kā arī atteikties no alkoholiskiem dzērieniem un smēķēšanas.

Lai atbalstītu donorus, kuri aktīvi iesaistās asins ziedošanā un gada laikā (365 dienu ietvaros) asinis vai asins komponentus ziedo trīs un vairāk reizes, VADC februārī uzsāka dalīt donora privilēģiju kartes.

Donora privilēģiju karte dod iespēju saņemt dažādas atlaides pie VADC sadarbības partneriem visā Latvijā, ar kuriem VADC ir noslēgta vienošanās par šādu sadarbību. Ar atlaižu piedāvājumiem iespējams iepazīties VADC mājas lapā www.donors.lv sadaļā Privilēģiju karte.

Informējam, ka atlaižu piedāvājumi var tikt mainīti vai papildināti. Karte derīga vienu gadu no tās izsniegšanas brīža. Privilēģiju karti drīkst izmantot tikai tās īpašnieks, tāpēc sadarbības partneris, kas sniedz donoram atlaides vai privilēģijas, kopā ar Privilēģiju karti drīkst lūgt uzrādīt personu apliecinošu dokumentu. Nozaudēšanas gadījumā karte netiek atjaunota. Karte tiek piešķirta bezatlīdzības asins donoriem un komponentu donoriem.

Informāciju sagatavoja
Valsts asinsdonoru centra
Sabiedrisko attiecību nodaļa