19.4 °C, 1.2 m/s, 61.8 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiDriksā un Lielupē izvietotas navigācijas zīmes
Driksā un Lielupē izvietotas navigācijas zīmes
20/05/2020

Lai regulētu ūdenstransporta satiksmi Lielupes un Driksas akvatorijā un nodrošinātu drošu kuģošanu, upju krastos un uz tiltiem uzstādītas jaunas un papildinātas esošās navigācijas zīmes maza izmēra kuģu satiksmei. Šodien izvietotas vēl pēdējās navigācijas zīmes uz tilta pār Lielupi un Driksu, informē pašvaldības iestāde “Pilsētsaimniecība”.

Lielupes un Driksas krastos atrodas Lielupes krasta promenāde, peldvietas, laivu piestātne, Jelgavas jahtklubs, Pils salas un Pasta salas airēšanas bāze, kā arī dažādas būves un aprīkojums – dzelzceļa tilts, autoceļu tilti, augstsprieguma elektropārvades līnijas. “Šo objektu un būvju esamība upju krastos un pāri upju akvatorijām rada nepieciešamību regulēt un koordinēt drošu ūdens satiksmi Jelgavas pilsētas administratīvajā teritorijā, kur norisinās aktīva atpūta, tūrisms un sports uz ūdens,” norāda “Pilsētsaimniecības” pārstāve Kristīne Lazdiņa.

Upju akvatorija Jelgavas pilsētā sadalīta sešās zonās ar attiecīgiem ierobežojumiem.

Drošai kuģošanai, sportam un atpūtai Jelgavas pilsētas ūdeņos aicinām ievērot navigācijas zīmes Lielupē un Driksā. Kuģošanas līdzekļu satiksmi Jelgavas pilsētas publiskajos ūdeņos uzrauga Jelgavas pilsētas Pašvaldības policija.

Foto: Jelgavas pilsēta, “Pilsētsaimniecība”

 

Informācija: “Pilsētsaimniecība”