16.6 °C, 1.2 m/s, 89.2 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiDrošības pasākumi pilsētas medicīnas iestādēs
Drošības pasākumi pilsētas medicīnas iestādēs
26/03/2020

Lai ierobežotu Covid-19 izplatību, ierobežojumi noteikti arī Jelgavas medicīnas aprūpes iestādēs – Jelgavas pilsētas slimnīcā, Jelgavas poliklīnikā, SIA “Medicīnas sabiedrība “Optima 1″” un Zemgales Veselības centrā.

SIA “Jelgavas pilsētas slimnīca” virsārste Solveiga Ābola skaidro, ka šobrīd ir slēgts slimnīcas dienas stacionārs un netiek nodrošināti ambulatorie pakalpojumi. “Izņēmums ir grūtnieču aprūpe, ambulatorās konsultācijas un procedūras pacientiem, lai pabeigtu stacionārā uzsākto ārstēšanu, piemēram, ģipša noņemšana, šuvju diegu izņemšana, tāpat laboratoriskie un diagnostiskie izmeklējumi tiek veikti onkoloģiskajiem pacientiem,” kārtību skaidro S.Ābola, papildinot, ka pārtraukti arī stomatologa pakalpojumi, kas no 6. aprīļa tiks sniegti tikai akūtās situācijās. Tāpat šobrīd nenotiek lekcijas topošajiem vecākiem. S.Ābola uzsver, ka slimnīcā kategoriski aizliegts apmeklēt pacientus nodaļās: “Tuvinieki pacientiem sarūpēto var nodot slimnīcas garderobē, un darbinieki paciņu nogādās nodaļā.” Slimnīcas garderobē pie galvenās ieejas sūtījumus var atstāt darbdienās no pulksten 8 līdz 18.30, brīvdienās – līdz pulksten 17.30.

 

SIA “Jelgavas poliklīnika” valdes locekle Kintija Barloti stāsta, ka pie ieejas durvīm poliklīnikā katram klientam tiek mērīta ķermeņa temperatūra un ir jāaizpilda anketa, apliecinot, ka pacients pēdējo 14 dienu laikā nav bijis ārpus Latvijas un nav bijis saskarē ar Covid-19 inficēto. “Pacienti ar paaugstinātu ķermeņa temperatūru vai augšējo elp­ceļu slimību simptomiem lūgti nenākt uz poliklīniku, bet sazināties ar ģimenes ārstu telefoniski un vienoties par tālāku ārstēšanu. Ģimenes ārstu apmeklējums šobrīd notiek tikai pēc iepriekšēja pieraksta. Pacienti, kuriem jāpagarina medikamentu receptes, aicināti zvanīt uz ģimenes ārsta praksi,” tā K.Barloti, papildinot, ka arī obligātās veselības pārbaudes tiek veiktas vienīgi pēc pieraksta.

 

SIA “Medicīnas sabiedrība “Optima 1″” vadītāja Ingrīda Budrēvica norāda, ka poliklīnikā tiek sniegta tikai akūtā palīdzība. “Pie ieejas durvīm katru pacientu sagaida mediķis, kurš izmēra apmeklētājam temperatūru, lūdz parakstīties un apliecināt, ka viņš nav bijis kontaktā ar Covid-19 slimnieku un pēdējo 14 dienu laikā nav bijis ārzemēs. Visiem iestādē ienākušajiem obligāti jādezinficē rokas un virsdrēbes jāatstāj garderobē,” skaidro I.Budrēvica, uzsverot, ka šobrīd pacienti tiek pieņemti tikai pēc pieraksta. Ģimenes ārsti konsultē galvenokārt attālināti – telefoniski sniedz rekomendācijas, izraksta elektroniskās receptes, darbnespējas lapas, bet uz poliklīniku pacienti nāk tikai akūtos gadījumos, ja to noteicis ārsts. Savukārt speciālistu – otolaringologa, ķirurga, oftalmologa – konsultācijas notiek pēc pieraksta, izvērtējot katra apmeklējuma nepieciešamību. “Katrs pieraksts tiek izvērtēts, un darbu esam organizējuši tā, lai starp vizītēm būtu lielāks starplaiks,” stāsta I.Budrēvica. Arī stomatologs apkalpo tikai neatliekamos gadījumos pēc iepriekšēja pieraksta, bet rehabilitācijas pakalpojumi šobrīd netiek sniegti. Rentgena kabinets, procedūru, vakcinācijas kabinets, analīžu nodošana un ultrasonogrāfijas izmeklējumi pieejami, pieņemot pacientus tikai ar nosūtījumu, turklāt iepriekš obligāti jāpiesakās. Akūtas nepieciešamības gadījumā par vizīti pie speciālistiem iestāde aicina sazināties ar reģistratūru pa tālruni 63020392, 63022412. Pacientu uz konsultāciju drīkst pavadīt tikai viena persona.

 

Zemgales Veselības centrā informē, ka šobrīd iestāde strādā ierastajā režīmā, turpinot pieņemt pacientus pēc iepriekšēja pieraksta. Apmeklētāji gan aicināti ievērot distanci, un obligāti katram ir jāaizpilda anketa, apliecinot, ka viņš nav bijis saskarē ar Covid-19 inficētu personu un ārzemēs.  

 

Aktuālajai informācijai var sekot līdzi iestāžu mājaslapās: www.jpslimnica.lv (Jelgavas pilsētas slimnīca), www.jp.lv (Jelgavas poliklīnika), www.optima1.lv (“Optima 1”), www.zvc.lv (Zemgales Veselības centrs).

 

 

Foto: Jelgavas pilsētas arhīvs

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē