17 °C, 1.1 m/s, 88.2 %

Jaunumi

Sākumlapa Jaunumi“Drossinternets.lv” piedāvā īsfilmu ciklu bērniem par drošību internetā
“Drossinternets.lv” piedāvā īsfilmu ciklu bērniem par drošību internetā
14/02/2021

Interneta centrs “Drossinternets.lv” sagatavojis izglītojošu īsfilmu ciklu sākumskolas skolēniem “Vaifija interneta alfabēts”, kas palīdzēs kopā ar skolotāju vai vecākiem apgūt zināšanas par drošību un pieklājīgu uzvedību internetā, jēgpilnu tehnoloģiju lietošanu, kritisko domāšanu un darbu ar informāciju. Katram burtam latviešu valodas alfabētā tapis savs video, kā arī vizuāli materiāli un darba lapas, ko vecāki un pedagogi var izmantot, lai nostiprinātu zināšanas par materiālos apskatītajiem tematiem.

Īsfilmu “Vaifija interneta alfabēts” galvenais varonis ir internetā dzīvojošs zēns Vaifijs, kas māca bērniem svarīgākos vārdus, kuri jāzina katram interneta lietotājam. Skatoties īsfilmas, bērni varēs gan atkārtot alfabētu, gan apgūt jaunus vārdus, izprast to saistību ar internetu un uzzināt daudz jauna par drošu un labu uzvedību internetā. Turklāt īsfilmas ir papildinātas ar izdales materiālu klāstu – ieteikumiem pedagogiem un vecākiem, atgādņu materiālu bērniem un darba lapu sava interneta alfabēta rakstīšanai. Iegūtās zināšanas varēs pārbaudīt ar sagatavoto testa jautājumu palīdzību. Mācību īsfilmas izmantojamas sākumskolā, apgūstot tēmas par drošību un pieklājīgu uzvedību internetā, jēgpilnu tehnoloģiju lietošanu, kritisko domāšanu un darbu ar informāciju.

 

Savukārt tiešsaistes viktorīna visu vecumu skolēniem par interneta izmantošanu ietver jautājumus gan par interneta vēsturi, terminiem, dažādiem izaicinājumiem un interneta izmantošanas paradumiem, gan arī par drošību un medijpratību. Viktorīna organizēta sadarbībā ar “Viktorina.lv”, gudrākajiem un ātrākajiem paredzot balvas. Viktorīnas testa jautājumus līdz 28. februārim var izpildīt ŠEIT.

 

“Interneta alfabēts”, kā arī mācību materiāli pieejami ŠEIT. Visi video publicēti “Drossinternets.lv” “Youtube” kanālā, kur atrodami arī citi noderīgi materiāli par drošu interneta izmantošanu, kas paredzēti dažāda vecuma bērniem un jauniešiem.

 

 

Foto: Pixabay.com

 

Informācija: Interneta centrs “Drossinternets.lv