22.8 °C, 3 m/s, 55.9 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiDzelzceļa muzejā atklāj jaunu ekspozīciju
Dzelzceļa muzejā atklāj jaunu ekspozīciju
09/07/2014

Latvijas dzelzceļa vēstures muzejs Jelgavā, atklājot jauno ekspozīciju „No semafora līdz dispečervadībai", ikvienam jelgavniekam un pilsētas viesim no 9.līdz 12.jūlijam piedāvā aizraujošu iespēju izmēģināt sliežu velosipēdu – vēsturiski autentisku dzelzceļnieku spēkratu jeb velodrezīnu.

Foto: Jelgavas reģionālais tūrisma centrs

Latvijas dzelzceļa vēstures muzejs Jelgavā, atklājot jauno ekspozīciju „No semafora līdz dispečervadībai”, ikvienam jelgavniekam un pilsētas viesim no 9.līdz 12.jūlijam piedāvā aizraujošu iespēju izmēģināt sliežu velosipēdu – vēsturiski autentisku dzelzceļnieku spēkratu jeb velodrezīnu.

Muzejā, kas atrodas Jelgavā, Stacijas ielā 3, no 9.jūlija iespējams aplūkot jaunu, vēsturiski mūsdienīgu ekspozīciju „No semafora līdz dispečervadībai”, kuras galvenais varonis ir stacijas dežurants. Viņa pārziņā ir gan droša vilcienu kustība, gan stacijas ikdienas dzīve. Ekspozīcijā apskatāmas dažādas ierīces, kas kalpojušas vilcienu kustībai. Iepazīstoties ar ekspozīciju, varēs atrast atbildes uz jautājumiem – kā vilcieni nokļūst no vienas stacijas līdz otrai, kāpēc tie nesaskrienas, kā zināt, pa kurām sliedēm jābrauc, ko nozīmē sarkanā, zaļā un baltā krāsa luksoforos un kāpēc Jelgavā ir Prohorova iela. Ekspozīcijas košākais un ekspresīvākais elements ir mākslinieka Raita Junkera radītais sienas gleznojums.

Dzelzceļa muzeja Jelgavā darba laiki: 9. jūlijā no pulksten 11 līdz 15, 10.jūlijā no pulksten 13 līdz 18, 11.jūlijā no pulksten 11 līdz 15 un 12.jūlijā no pulksten 11 līdz 19.

12.jūlijā īpaši tiek aicināti Jelgavas nakts pusmaratona dalībnieki, lai pirms atbildīgā starta iesildītos, minot vēsturiskā „trenažiera” pedāļus – pusmaratona dalībniekiem un skolēniem ieeja muzejā un pedāļu mīšana būs bez maksas.

Pieaugušajiem ieejas maksa muzejā: 1,42 EUR, pensionāriem un studentiem: 0,71 EUR. Papildus informācija atrodama Latvijas dzelzceļa vēstures muzeja mājas lapā www.railwaymuseum.lv , kā arī uzzināma pa tālruņiem 67232511 un 63096494.

 
Informācija sagatavota
Jelgavas reģionālajā tūrisma centrā