22.8 °C, 1.3 m/s, 61.4 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiDziesmu un deju svētkos Jelgavu pārstāvēs 38 kolektīvi
Dziesmu un deju svētkos Jelgavu pārstāvēs 38 kolektīvi
28/06/2013

XXV Vispārējos latviešu Dziesmu un XV Deju svētkos, kas risināsies no 30. jūnija līdz 7. jūlijam, Jelgavas pilsētu pārstāvēs 38 mākslinieciskās pašdarbības kolektīvi ar 1036 dalībniekiem. Šogad svētkos kopumā piedalīsies aptuveni 40 000 dalībnieku.

Foto: Ivars Veiliņš

XXV Vispārējos latviešu Dziesmu un XV Deju svētkos, kas risināsies no 30. jūnija līdz 7. jūlijam, Jelgavas pilsētu pārstāvēs 38 mākslinieciskās pašdarbības kolektīvi ar 1036 dalībniekiem. Šogad svētkos kopumā piedalīsies aptuveni 40 000 dalībnieku.
 
No Jelgavas pilsētas uz svētkiem dosies – 16 deju kolektīvi, 9 kori, 2 pūtēju orķestri, 3 vokālaie ansambļi, koklētāju ansambļi „Rūta” un „Zelta stīdziņa”, tautas lietišķās mākslas studija „Dardedze”, folkloras kopa „Dimzēns” un Jelgavas Ādofa Alunāna teātris, kā arī Jelgavas krievu biedrības „Istok” ansamblis „Slavjanočka” un Jelgavas baltkrievu biedrības ansamblis „Ļanok”.
 
Jau sestdien, 29.jūnijā Latvijas Universitātes aulā un Rīgas Latviešu biedrības namā notiks Dziesmu un Deju svētku fināla skate – „Koru kari”, kurā piedalīsies Jelgavas kolektīvi „Liepa”, „Mītava” un Jelgavas 4.vidusskolas meiteņu koris „Spīgo”. Koris „Spīgo” 2004.gadā ieguva pirmo vietu starptautiskā koru festivālā Pērnavā, 2005.gadā ieguva divas zelta medaļas Tamperes starptautiskajā koru festivālā, savukārt šogad koris no Tamperes atveda trīs zelta medaļas. Augstāko sasniegumu koris „Spīgo” sasniedza IX Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos 2005.gadā, kad tika izcīnīta dziesmu svētku “Lielā balva”.
 
Svētdien, 30.jūnijā, laikā, kad saule ir zenītā, pulksten 13.20, notiks XXV Vispārējo latviešu dziesmu un XV deju svētku atklāšana. Atklāšanas laikā 420 Latvijas vietās tiks pacelti īpaši izveidoti Dziesmu un deju svētku karogi. Arī mūsu pilsēta ir saņēmusi īpašo svētku karogu, kas tiks pacelts pie Jelgavas kultūras nama.
 
30.jūnijā jauktais koris „Tik un tā” un tautas deju ansamblis „Diždancis” Jelgavas pilsētu pārstāvēs arī tautastērpu skatē, kurā piedalīsies ar pavisam jauniem un augstu novērtētiem tērpiem.
 
Pirmdien, 1.jūlijā notiks fināla skate tautas deju kolektīviem „Diždancis” un „Lielupe”, kas izdejos Jāņa Purviņa deju „Lielupieši”. Savukārt 3.jūlijā notiks konkurss pūtēju orķestriem, kurā ar trim skaņdarbiem startēs Jelgavas 4.vidusskolas pūtēju orķestris „Rota”, bet 6.jūlijā, pulksten 17 notiks pūtēju dižkoncerts kopējā Zemgales orķestru programmā, kurā piedalīsies arī Jelgavas Mūzikas vidusskolas audzēkņi.

 
Informācija sagatavota
Jelgavas pilsētas pašvaldības
Sabiedrisko attiecību pārvaldē