18.7 °C, 1.7 m/s, 79.4 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiDzimšanas dienu svin ar gleznu izstādi un jauna albuma prezentāciju
Dzimšanas dienu svin ar gleznu izstādi un jauna albuma prezentāciju
09/10/2020

Piektdien, mākslinieka jelgavnieka Jāņa Kalniņa dzimšanas dienā, Jelgavas kultūras namā atklāta viņa gleznu izstāde “Jānis Kalniņš. Gleznas”, ko muzikāli papildināja koklētājas Birutas Derumas jaunā diska “Ar saulīti rotājos” prezentācija. Jaunajā albumā apkopoti 34 B.Derumasradītie oriģināldarbi un skaņdarbu apdares. 

Koklētājas B.Derumas diska prezentācija sākotnēji bija plānota pilsētas svētku laikā maijā, taču ārkārtējā situācija valstī ieviesa savas korekcijas. Albums “Ar saulīti rotājos” veidots ar Jelgavas pilsētas Kultūras padomes finansiālu atbalstu un ir dāvana pilsētai dzimšanas dienā. Tas tiks dāvināts izglītības iestādēm kā mācību līdzeklis un būs vērtīgs pilsētas reprezentācijas materiāls. Tāpat albums ir dāvana pašai B.Derumai, kas šogad nosvinējusi cienījamu jubileju.

 

Jaunajā albumā apkopotas 34 kompozīcijas– B.Derumas oriģināldarbi un viņas veidotas apdares skaņdarbiem laika posmā no 1995. līdz 2019. gadam. Disks sastāv no divām daļāmpirmajā skaņdarbus kopā ar dažādiem solistiem izpilda B.Derumas vadītais vokāli instrumentālais ansamblis “Zelta stīdziņas”, bet otrajā daļā  viņas ansamblis “Rūta”. 

 

Albuma prezentācijas pasākumā un J.Kalniņa izstādes atklāšanā izskanēja skaņdarbi, kas iekļauti jaunajā albumā, tostarp “Zirdziņpolka” no Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku repertuāra. Jāpiebilst, ka B.Deruma ir dziesmu un deju svētku kokļu mūzikas koncerta virsdiriģente.  

 

Savukārt jelgavnieka J.Kalniņa gleznas Jelgavas kultūras namā eksponētas pirmo reizi. “Ja tā var teikt, tad Jānis ir tīrradnis, kuram ir Dieva un vecāku dots talants gleznošanā. Viņš jau no mazām dienām skaisti zīmējis, pat apsvēris iespēju stāties Mākslas akadēmijā, bet mamma to nav ļāvusi, sakot, ka ar mākslu naudu nenopelnīšot. Jānis aizgāja tēva pēdās, savu dzīvi saistot ar armiju un dienestu, un arī tur Jāņa talants pamanīts – viņš veidoja plakātus, dažādas citas lietas,” stāsta Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādes “Kultūra” kultūras darba speciāliste Santa Sīle.

 

Līdz šim J.Kalniņam ir bijusi viena personālizstāde, viņa darbi eksponēti arī kolektīvu izstādēs, taču Jelgavā savas gleznas viņš rāda pirmo reizi. “Pēc profesijas Jānis ir aviācijas inženieris lidotājs, bet visā dzīvē viņam ļoti tuva bijusi gleznošana. Arī tagad, dodoties izbraucienos, vienmēr līdzi ir krāsu palete un otas,” piebilst S.Sīle

 

J.Kalniņa gleznas – ainavas, klusās dabas, arī akti – apskatāmas Jelgavas kultūras nama 2. stāvā līdz 30. oktobrim.

 

 

Foto: Jelgavas pilsēta

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē