18 °C, 2.6 m/s, 89 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSabiedrībaDzimtsarakstu nodaļas arhīvu papildina pirmskara ieraksti
Dzimtsarakstu nodaļas arhīvu papildina pirmskara ieraksti
09/08/2020

Jelgavas pilsētas Dzimtsarakstu nodaļā iegūti unikāli pirmskara Jelgavas ieraksti – arhīva grāmatas ar dzimšanas, laulības un miršanas reģistru datiem no 1922. līdz 1949. gadam. Atgūstot kara laikā zaudēto arhīvu, Dzimtsarakstu nodaļā turpmāk varēs saņemt noderīgu informāciju, kas izmantojama dzimtas un vēstures pētniecībā.

“Kopš jūnija mūsu nodaļas arhīvs kļuvis bagātāks, atgūstot kara gados zaudētos ierakstus. Tieslietu ministrijas Dzimtsarakstu departaments mūsu nodaļai nodevis 419 glabājamās vienības – arhīva grāmatas ar dzimšanas, laulības un miršanas reģistru ierakstiem. Tie sastādīti Jelgavas pilsētas un bijušā Jelgavas rajona pagastu dzimtsarakstu nodaļās laika periodā no 1922. līdz 1949. gadam. Saņēmām arī baznīcu draudžu civilstāvokļa aktu reģistru grāmatas pat no 1892. gada. Tas atvieglos mūsu darbu, jo vairs nevajadzēs datus pieprasīt no Rīgas,” informē Dzimtsarakstu nodaļas vadītāja Diāna Pavlovska. Jau šobrīd Jelgavas pilsētas Dzimtsarakstu nodaļas arhīvā interesenti uz iesnieguma un radniecīgo saišu pamata var saņemt dokumentus no atgūtajām arhīva grāmatām, kas īpaši noderēs, pētot dzimtas koku.

 

Jāpiebilst, ka 1921. gada 1. septembrī darbu sāka Jelgavas pilsētas Dzimtsarakstu nodaļa, kas turpināja strādāt pat valstij smagos brīžos. Lielu postu nesa kara gadi, jo 1944. gada 28. jūlijā pirms atkāpšanās no Jelgavas vācu armija postīja pilsētu, to gandrīz pilnībā nodedzinot. Sadega arī viss dzimtsarakstu arhīvs. Civilstāvokļa aktu reģistru ieraksti tika sastādīti divos eksemplāros, un otrais oriģināls līdz šim glabājies Tieslietu ministrijas Dzimtsarakstu departamentā Rīgā, taču nu tas papildina arhīvu tepat Jelgavā.

 

 

Foto: Jelgavas pilsētas arhīvs

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē