21.8 °C, 1.9 m/s, 85.8 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaDzīvesziņas un arodu sētā apskatāma rokdarbu izstāde “Zelta rokas”
Dzīvesziņas un arodu sētā apskatāma rokdarbu izstāde “Zelta rokas”
09/10/2023

Līdz 29. oktobrim Dzīvesziņas un arodu sētā Vecpilsētas ielā 2 aplūkojama biedrības “Rokdarbnieku klubs „Zelta rokas“” rokdarbu izstāde “Zelta rokas”.

Rokdarbnieku klubs „Zelta rokas“ darbojas Jelgavā kopš 2011.gada, piedāvājot saviem biedriem apgūt visdažādākos rokdarbus un aktīvi iesaistot kultūras dzīvē. Biedrības mērķis ir dalīties pieredzē, rādīt, mācīt un apgūt jaunas prasmes rokdarbos: adīšanā, tamborēšanā, pērļošanā, tapošanā, izšūšanā, dekupāžā, zīda apgleznošanā un citos rokdarba veidos, kā arī popularizēt un mācīt arodu prasmes, lai saglabātu tautas tradicionālās rokdarbu tehnikas.

Biedrība piedāvā un vada mākslas nodarbības Jelgavas iedzīvotājam, kuri vēlas nodarboties ar māksliniecisko jaunradi, lai celtu savu pašapziņu, radot vizuāli skaistas savu māju telpas, pilsētas kultūrvidi, un stiprināt ģimeniskas vērtības. Ar mākslas terapijas palīdzību tiek rosināta savas iekšējās pasaules izzināšana un sakārtošana. Kluba dalībnieku mākslinieciskās aktivitātes ietver iepazīšanos ar mākslas teoriju, vērtībām, veidiem, mācības, muzeju, teātra izrāžu un izstāžu apmeklējumus, kā arī izstāžu un talku organizēšanu.

Jāatgādina, ka ikdienā Dzīvesziņas un arodu sētas viesiem “Austras raksti” piedāvā iespēju vērot audēju amata paraugdemonstrējumus, piedzīvot ekskursiju audējas pavadībā, izzināt ēkas vēsturi un iekārtojumu, atklāt audēju darba nianses un arī pašiem izmēģināt audēja iemaņas.

Individuālajiem apmeklētājiem Dzīvesziņas un arodu sēta pieejama no otrdienas līdz sestdienai no pulksten 10 līdz 18, svētdienās no pulksten 10 līdz 15. Ieejas maksa pieaugušajiem 5 eiro, skolēniem, studentiem, senioriem 2 eiro, ģimenes biļete 10 eiro. Savukārt ekskursijas gan individuāli, gan grupām iespējams pieteikt iepriekš pa tālruni 29116210 vai rakstot uz e-pastu: austras.raksti@gmail.com.